Kino-poranki rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

• Kino Popiół i Diament
    Muzeum Pana Tadeusza
    Rynek 6, Wrocław
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy
  • Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6–12 lat.

W każdą niedzielę zapraszamy rodziny z dziećmi na seans-niespodziankę! W kinie Popiół i Diament pokażemy, że kultowe animacje sprzed lat nadal zachwycają, a wśród najnowszych filmów dla młodych widzów zdarzają się prawdziwe perełki. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty, podczas których porozmawiamy o bohaterach filmu, przyjrzymy się bliżej ich perypetiom i zastanowimy się, czego nas uczą.

SIERPIEŃ

Od kolorowego motyla po psa spacerującego na smyczy, od stokrotki po ogromne drzewo – nawet w mieście jesteśmy otoczeni przez naturę. Ale czy poświęcamy jej wystarczająco dużo uwagi? Zapraszamy na film i krótkie warsztaty, podczas których zastanowimy się nad naszą relacją z naturą.

Masz już pomysł na to, co chcesz robić w przyszłości? Może marzysz o zostaniu lekarką, pilotem śmigłowca albo akrobatą? A może nadal się nad tym zastanawiasz? Podczas filmu zobaczymy bohaterów wykonujących różne zawody. Przyjrzymy się, jakie cechy charakteru sprawiają, że są dobrzy w swojej pracy, a co może im w niej przeszkadzać. Po filmie zapraszamy na krótkie warsztaty.

Co to znaczy, że czegoś nie wypada robić? Czy zawsze trzeba przejmować się tym, co pomyślą inni? A może czasem warto zachowywać się po swojemu, nawet jeśli nie wszystkim to się spodoba? Nad tą trudną sprawą zastanowimy się w czasie filmu, po którym zapraszamy na krótkie warsztaty.

Co wiesz o dzieciństwie swoich dziadków albo nawet pradziadków? Czy opowiadali Ci o czasach, w których dorastali? Zwiedzając wystawę „Kto ty jesteś?” można dowiedzieć się, że historia naszego kraju miała wiele trudnych momentów. Podczas filmu i warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest wojna i w jaki sposób może zmieniać codzienne życie.

minione

lipiec

• 14 lipca 2019 (niedziela), godz. 12.00–13.00
    SENSO-kino. Wzrok

Patrzeć i widzieć nie zawsze oznacza to samo. Zdarza się, że spoglądamy razem na jeden przedmiot, ale postrzegamy go w różny sposób. Co takiego dzieje się w naszych głowach, że choć patrzymy wspólnie, możemy widzieć zupełnie różne rzeczy? Czy nasze emocje, wspomnienia i osobowość mają wpływ na nasz wzrok? Tego dowiemy się dzięki filmowi, po którym zapraszamy na krótki warsztat.

• 21 lipca 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.00
    SENSO-kino. Słuch

Nadstawmy uszy. Co słyszycie? Jest głośne czy ciche? Szybkie czy wolne? Słyszysz miasto czy las? Drzewa czy może wodę? Na tym pokazie zapraszamy na film do posłuchania! Dajmy ponieść się dźwiękom i śpiewajmy lub tańczmy razem z bohaterami opowieści! Po filmie zapraszamy na krótki warsztat artystyczny.

•  28 lipca 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.00
    SENSO-kino. Ruch

Duzi i mali, szybcy i wolni, ludzie i zwierzęta – każdy może się ruszać! Skakać, tańczyć, rosnąć, czy zwijać w jak najmniejszą kulkę. Zapraszamy na film, który zachęci nas do ruszenia się z miejsca i zastanowienia nad możliwościami naszego ciała. Po seansie czekają nas krótkie warsztaty.

cykl „Kto ty jesteś?”

Cykl warsztatowo-filmowy towarzyszy wystawie „Kto ty jesteś?”, skierowanej do dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Ekspozycja prezentowana od 14 czerwca do 31 sierpnia 2019 w Muzeum Pana Tadeusza, dostępna na poziomie 1, przyjazna dla wózków dziecięcych. Wstęp wolny.

>>więcej informacji o wystawie „Kto ty jesteś?”

Cykl SENSO-kino

Cykl warsztatowo-filmowy towarzyszy wystawie SENSO-litera, skierowanej głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem liter oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.
Ekspozycja prezentowana od 6 lipca do 8 września 2019 w Muzeum Pana Tadeusza, dostępna na poziomie 0, przyjazna dla wózków dziecięcych oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wstęp wolny.

>>więcej informacji o wystawie SENSO-litera

Wystawa edukacyjna dla dzieci i akcji #muzelaniaki.

Projekt SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy wystawy: Muzealniaki, Mobilna Pracownia Montessori, Fundacja Promyk Słońca

Patroni medialni wystawy: Ładne Bebe, CzasDzieci.pl, Dzieciaki w Plecaki, Rodzic w mieście, sisandkids.pl, Edki blog, Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura, Wyborcza.pl Wrocław, wrocław.pl