Rodzinne poranki muzyczne

Rodzinne poranki muzyczne

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

 • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

PROGRAM na sezon 2019/2020

grudzień 2019

 • 1 grudnia 2019 (niedziela), godz. 11.00
  Miechowanki, czyli z akordeonem hulanki
 • >>kup bilet

prowadzenie:
Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, które swoje umiejętności rozwijał w wielu ośrodkach: Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi klasę akordeonu, zajęcia muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz własną szkołę muzyki – Mezzo Forte Autorska Szkoła Muzyki.

Listopad 2019

 • 3 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Na 34 strunach harfy
 • >>kup bilet

prowadzenie:
Wanda Pieniak
– Harfistka, studentka Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, realizując projekty związane z ich umuzykalnianiem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka i związana z nią gra na instrumentach takich jak harfa oraz fortepian.

 • 24 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Z gitarą za pan brat
 • >>kup bilet

prowadzenie:
Klaudia Kurjan – absolwentka Szkoły Muzycznej I st. na Wydziale Fortepianu oraz Szkoły Muzycznej II stopnia na Wydziale Rytmiki, magister pedagogiki. Instruktor zajęć muzycznych w Narodowym Forum Muzyki i placówkach oświatowych na terenie Wrocławia oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego. Do Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie, które będzie zarówno nauką o instrumentach połączoną z zabawą przy rytmach na żywo, jak też muzycznym bajkoopowiadaniem i wspólnym śpiewaniem. &d=5

___________________________

PAŹDZIERNIK 2019

 • 13 października 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Instrument w koronie – opowieści o flecie poprzecznym

prowadzenie:
Gabriela Cybuch 
 studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia. Absolwentka PSM we Wrocławiu w specjalności flet poprzeczny. Od 10 lat czynnie działająca na polskiej scenie muzycznej wokalistka i flecistka występująca na wielu festiwalach w całej Polsce. Czynnie koncertuje z zespołem Bethel oraz zespołem Fox in the Box. Pasje muzyczne łączy z pracą muzykoterapeutyczną. Prowadzi zajęcia i warsztaty zarówno muzyczne jak i muzykoterapeutyczne.

 • 27 października 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Po czarnych i po białych  wędrówka po klawiszach fortepianu
 • >>kup bilet 

prowadzenie:
Aleksandra Dudycz studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” i specjalności „Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki oraz jest na animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory.

_______________________________________________

Kontakt:

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651

_______________________________________________

#muzealniaki