Wystawy czasowe

wystawy czasowe prezentowane aktualnie w muzeum pana tadeusza

KTO TY JESTEŚ?
14 czerwca–31 sierpnia 2019

Wystawa w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

W 2018 roku obchodziliśmy stulecie niepodległości w Polsce. By upamiętnić to ważne historyczne wydarzenie powstała wystawa skierowana do najmłodszej publiczności – do dzieci, ale także ich rodziców i opiekunów. Wystawa „Kto ty jesteś?” odpowiada na pytania, czym są: Polska, ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzimych.

Wystawa składa się z prac polskich autorów tworzących dla dzieci. Do projektu zostali zaproszeni graficy.

Język ekspozycji i jej interaktywność dostosowane są do dzieci w wieku 7–12 lat, ich ciekawości i odczuwania wystawy wszystkimi zmysłami.


__________________________________________________________

MAMA – QUENTIN GRÉBAN
7–30 czerwca 2019

Zapraszamy na wystawę ilustracji belgijskiego autora – Quentina Grébana, która sprawi wielką radość zarówno rodzicom jak i najmłodszym. Dla tych pierwszych może być chwilą nostalgii, gdy na ilustracjach będą mogli dostrzec siebie, przypomnieć sobie pewne chwile spędzone z rodziną. Natomiast dzieci z pewnością docenią każdy z kolorowych obrazów i stworzą do nich swoją własną idealną opowieść.

Na tej ekspozycji każdy obraz jest historią, którą wręcz chce się zabrać do domu, aby można było ciągle ją przeżywać i o niej pamiętać.