Szkolenie dla kadr instytucji kultury

Dzieci w wieku
wczesnoszkolnym

  • 9–10 czerwca 2022
  • Muzeum Pana Tadeusza
    Kamienica Pod Złotym Słońcem
    Rynek 6, 50–106 Wrocław

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją oraz filmem podsumowującymi szkolenie dla kadr instytucji kultury #muzealniaki. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

#muzealniaki — muzeum nie tylko dla dużych to akcja społeczna zainicjowana przez ossolińskie Muzeum Pana Tadeusza w 2017 roku. We współpracy z innymi instytucjami kultury aktywnie działamy, by pokazać, że w muzeach, bibliotekach czy galeriach sztuki nie istnieją żadne limity wieku, a obcowanie z kulturą warto rozpocząć jak najwcześniej.

Muzeum Pana Tadeusza poza lekcjami dla grup szkolnych ma w ofercie edukacyjnej skierowane do rodzin z małymi dziećmi, do grup przedszkolnych oraz grup dzieci w wieku wczesnoszkolnym zajęcia, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a dla pracowników stanowią skarbnicę nowych doświadczeń i źródło ciekawych wyzwań oraz oznaczają konieczność nieustannego uczenia się, zdobywania nowych doświadczeń i inspiracji. Właśnie z myślą o tych potrzebach kadr instytucji kultury realizujemy od 2019 roku szkolenia skierowane przede wszystkim do osób z małych miejscowości. Podczas tegorocznego spotkania tematem przewodnim była oferta instytucji kultury właśnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym: grupy chyba najczęściej odwiedzającej instytucje kultury, a jednocześnie niezwykle wymagającej. Podczas szkolenia w Muzeum Pana Tadeusza podejmowaliśmy problematykę tworzenia oferty edukacyjnej dla dzieci w tym wieku, ich rozwoju emocjonalnego i psychologicznego oraz sposobów pracy z nimi.


Publikacja poszkoleniowa


Zobacz film


Film z tłumaczeniem PJM

Patroni medialni

  • Fundacja Czas Dzieci
  • Fundacja Rodzic w mieście
  • Dzieciaki w Plecaki

Partner

logo_DCEM

Projekt „#muzealniaki. Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

03_znak_podstawowy_mono_biale_tlo