OFERTA lekcji muzealnych NA SEZON 2019/2020
Najnowsza historia Polski
Wystawa
Misja: Polska
Informacje
o programie
Muzeum Pana Tadeusza ukazuje polską drogę do wolności od czasów romantyzmu do współczesności. Część muzeum, która prezentuje dramatyczne dla Polski czasy współczesne, to ekspozycja zatytułowana Misja: Polska. Jest to opowieść o polskiej historii XX wieku oparta na losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Ich życiorysy to część historii pokolenia, które wychowywało się w wolnej po 123 latach zaborów Polsce, ale w 1939 roku stanęło przed koniecznością walki o niepodległość. Te dwie sylwetki i historyczne tło to doskonała baza do przekazywania dzieciom i młodzieży polskiej historii współczesnej.
Czasy okupacji, Holokaust, Polskie Państwo Podziemne, powojenny podział Europy i trudne czasy PRL-u, aż do wejścia Polski do Unii Europejskiej – wszystkie te tematy podejmujemy podczas naszych zajęć muzealnych specjalnie przygotowanych tak, aby korzystając z interaktywnej ekspozycji, uzupełniać podstawę programową z historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
Lekcje i warsztaty prowadzone przez specjalnie przeszkolonych edukatorów są wzbogacone o działania interaktywne bazujące na rozmowie i korzystające z bogatego zaplecza multimediów. To dialog z młodym człowiekiem, który podejmuje próbę zrozumienia historii ojczyzny i swojej tożsamości narodowej.
Muzeum Pana Tadeusza bierze udział w programie „Szkoła w mieście”.
Formularz rezerwacji
Informacje praktyczne
Wiek uczestników
dla szkół podstawowych
i ponadpodstawowych
Miejsce
Zajęcia odbywają się w wybranej sali na ekspozycji oraz w sali warsztatowej.
Terminy
wtorek–niedziela, 8.30–17.00 (pierwsza lekcja: 8.30, ostatnia lekcja: 15.00)
Czas trwania
75–90 minut
Cena
150 zł za grupę od 16 do 30 osób
100 zł za grupę do 15 osób
Język
Część lekcji i warsztatów może być przeprowadzona w językach angielskim lub niemieckim.
Grupy
integracyjne
Zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych. W celu dostosowania zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem Muzeum dostępnego:
Monika Nowak
monika.nowak@ssolinueum.pl | tel. 71 75 50 652
Grupy
od 16 do 30 osób
Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z:
Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651