Przechadzka po Petersburgu

Spotkanie podróżnicze
w ramach wystawy czasowej Nasz malarz Orłowski

• 27 października 2019 (niedziela), godz. 16.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • prowadzenie: Maciej Klimczak

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, Maciejem Klimczakiem, który opowie nie tylko o specyfice miasta, jego najbardziej znanych atrakcjach, ale też o ciekawostkach, mniej znanych obiektach, rzeczach i miejscach, które urzekają przy kolejnych wizytach w mieście.

Petersburg – Miasto Białych Nocy, Wenecja Północy – metropolia, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Dostojnie i z fasonem rozłożona na obu brzegach Newy. Miasto carów, poetów, malarzy. Niegdyś stolica wiekiego Imperium, dziś przyciąga turystów z całego świata gigantycznymi zbiorami Ermitażu, przepychem podmiejskich rezydencji, złotymi kopułami soborów...

Prowadzenie

Maciej Klimczak – podróżnik, pilot wycieczek, geograf. Pasjonat Europy Wschodniej i Środkowej – najlepiej czuje się między Łabą, a Dnieprem, gdzieś między wybrzeżami Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego, choć ostatnio często można go spotkać za Uralem, czasem nad brzegiem Jangcy lub Mekongu. Rosję uwielbia, kocha jej zawiłości historyczne i społeczne, chętnie powraca nad brzegi Newy i pod mury Kremla.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia