Świąteczne inspiracje

Zespół Muzeum Pana Tadeusza życzy Państwu spokojnych, bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianych i cudownych chwil w gronie najbliższych oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym roku.

W 2022 roku Muzeum Pana Tadeusza realizowało bogaty program wydarzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas, by obejrzeć ekspozycję stałą oraz liczne wystawy czasowe.

Inspiracje


Święta na ziemiańskim dworze

Świąteczny czas umili Państwu opowieść o staropolskim Bożym Narodzeniu. Zachęcamy do wysłuchania spotkania, poświęconego barwnym zwyczajom tego okresu w dawnej Rzeczpospolitej.


Dla czytelników

Wielu książkowych inspiracji prezentowych dostarczy cykl podcastów przygotowanych przez zespół Muzeum Pana Tadeusza – W księgarni. Opowiadamy w nim o wydawnictwach dostępnych w muzealnym sklepie – związanych z wystawami stałymi, historią „Pana Tadeusza”, ale również polecamy ciekawe, naszym zdaniem, pozycje literatury pięknej i non-fiction.

 

 

 


Dla najmłodszych

Twórczych inspiracji w rodzinnym gronie dostarczy tegoroczny Zeszyt do poezji.

Najmłodszym muzealniakom polecamy animacje Margo Rieznik, zrealizowane w ramach wakacyjnych zajęć dla dzieci.


Do zobaczenia w Nowym Roku!

Tym, którzy nie mogą się doczekać ponownego spotkania, polecamy zwiedzanie naszej ekspozycji z domu, przy pomocy aplikacji mobilnej.

Już w styczniu ruszają kolejne zajęcia z cyklu Sobotnie warsztaty rodzinneRodzinne poranki muzyczne oraz nowe seanse filmowe w kinie Popiół i Diament.

Do zobaczenia w 2023 roku!

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza