Świąteczne inspiracje

Zespół Muzeum Pana Tadeusza Oddziału Zakładu Narodowego im. Ossolińskich życzy Państwu spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianych i cudownych chwil w gronie najbliższych oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym roku.

W 2023 roku Muzeum Pana Tadeusza realizowało bogaty program wydarzeń oraz liczne projekty o interdyscyplinarnym charakterze. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas, by obejrzeć ekspozycje stałe oraz liczne wystawy czasowe.

Inspiracje


Święta na ziemiańskim dworze

Świąteczny czas umili Państwu opowieść o staropolskim Bożym Narodzeniu. Zachęcamy do wysłuchania spotkania, poświęconego barwnym zwyczajom tego okresu w dawnej Rzeczpospolitej.


Dla czytelników

Wielu książkowych inspiracji prezentowych dostarczy cykl podcastów przygotowanych przez zespół Muzeum Pana Tadeusza – W księgarni. Opowiadamy w nim o wydawnictwach dostępnych w muzealnym sklepie – związanych z wystawami stałymi, historią „Pana Tadeusza”, ale również polecamy ciekawe, naszym zdaniem, pozycje literatury pięknej i non-fiction.

 

 

 


Dla najmłodszych

Twórczych inspiracji w rodzinnym gronie dostarczy Zeszyt do poezji.

Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą dla rodzin z dziećmi oraz programem ferii w Ossolineum.

Przez cały rok polecamy śledzić akcję #muzealniaki.


Do zobaczenia w Nowym Roku!

Już w styczniu ruszają kolejne cykle wydarzeń oraz nowe seanse filmowe
w kinie Popiół i Diament.

W pierwszym miesiącu nowego roku zapraszamy do zwiedzania ekspozycji „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”, a już pod koniec lutego na wernisaż nowej wystawy czasowej „Greta. Zajęcia dodatkowe”, na której zaprezentujemy liczne fotografie Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej.

Do zobaczenia w 2024 roku!

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza