W błękicie. Warsztat cyjanotypii dla Seniorów

 

  • 12 czerwca 2019 (środa), godz. 13.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
    zapisy@ossolineum.pl
    tel.(71) 755 06 53, 755 06 58

 

Spotkanie w ramach cyklu Muzealni pasjonaci.
Warsztaty dla Seniorów

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na warsztaty dla seniorów, podczas których poznamy wyjątkową technikę fotograficzną.

Błękit to barwa, która potowarzyszy nam podczas warsztatu cyjanotypii – jednej z pierwszych technik fotograficznych. Odbitki cyjanotypowe charakteryzują się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim. W trakcie spotkania samodzielnie uczulimy papier chemią, by stał się światłoczuły oraz przygotujemy na nim roślinne kompozycje, a następnie naświetlimy je w słońcu.


Prowadzenie

Kinga Łaska – artysta plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.


O cyklu

Muzealni Pasjonaci to cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty m.in. fotograficzne, taneczne, malarskie, dietetyczne. Wszystkie tematy ukazują bogactwo kultury XIX i XX wieku.

__________________________________________________

>>WIĘCEJ INFORMACJI O CYKLU MUZEALNI PASJONACI. WARSZTATY DLA SENIORÓW

muzealni pasjoanci

 

Projekt „Muzealni Pasjonaci. Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

www.wroclaw.pl

wrocław miasto spotkań