Oferta dla grup zorganizowanych

• warsztaty dla dzieci w wieku do 14 lat
  • cena: 200 zł za grupę od 16 do 30 osób
    150 zł za grupę do 15 osób

Zapraszamy grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane na specjalne letnie warsztaty muzealne, które odbywać się będą w Muzeum Pana Tadeusza. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do 14 lat, tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają fascynujący świat grafiki artystycznej oraz techniki zdobienia papieru. Dowiedzą się, jak robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego lub stworzą gliniane naczynia według własnego pomysłu.

Formularz rezerwacji

Tematy

Zabawy z grafiką

Poznaj fascynujący świat grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne.

Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru

Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka… A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. Obejrzymy także fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi „Pana Tadeusza” oraz Bibliotekę romantyka.

Światłem malowane

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? „Światłoczuły” – co to znaczy? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach. Podczas warsztatów uczestnicy zwiedzą fragment ekspozycji.

Mali garncarze. Warsztaty ceramiczne

Dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie. Z myślą o naszych najmłodszych muzealnych gościach przygotowaliśmy zajęcia, podczas których przedszkolaki rozwiną swoje zdolności manualne i twórczego myślenia. Dzięki własnej aktywności i kontaktowi z plastycznym materiałem, jakim jest glina, poszerzą wrażliwość artystyczną. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają gliniane naczynia według własnego pomysłu.