Oferta dla grup zorganizowanych

• zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
  • cena: 150 zł za grupę od 16 do 30 osób
    100 zł za grupę do 15 osób
W lipcu i sierpniu zapraszamy grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane na wakacyjne zajęcia edukacyjne, które odbywać się będą w Muzeum Pana Tadeusza.
Zajęcia będą realizowane na wystawie stałej Rękopis „Pana Tadeusza” oraz na wystawie czasowej „Romantyczna włóczęga po Sudetach – prace Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego ze zbiorów Ossolineum”.

Tematy

Łąki zielone i brzozowe gaje – wakacyjna wycieczka z Adamem Mickiewiczem

Adam Mickiewicz, uwieczniając w „Panu Tadeuszu” swoje ojczyste strony, uchwycił równocześnie urok wiosennych i letnich miesięcy spędzanych poza miastem. Podążając tropem najbardziej sielankowych fragmentów polskiej epopei narodowej, spróbujemy przenieść się choć na moment w zielone okolice soplicowskiego dworu. Każdy z uczestników zajęć, posługując się techniką kolażu, stworzy swoją własną, nastrojową lub zabawną wizję sielankowych wakacji.

Romantyczne wędrówkiartystyczny spacer po wystawie czasowej

Gdzie leżą Góry Olbrzymie i jak się nazywa ich królowa? Po co rycerze jeździli konno po zamkowych murach? Czy góry i wodospady też miewają imiona? Czy można jako pamiątkę z wakacji przywieźć ze sobą opowieści? Przyglądając się górskim widokom, słuchając legend i ciekawostek związanych z ukazanymi miejscami, przemierzymy wystawę czasową oraz niczym Bogusz Zygmunt Stęczyński (jej główny bohater) wykonamy własne artystyczne notatki z podróży.

Formularz rezerwacji