Wakacyjne pokazy filmowe

  • 9 lipca–30 sierpnia 2019
  • wtorek–piątek, godz. 10.00 i 15.00
  • każdego dnia dwie projekcje tego samego filmu
  • wstęp wolny

Zapraszamy do kina Popiół i Diament w Muzeum Pana Tadeusza na wakacyjne pokazy filmowe. W programie: biografie największych pisarzy, adaptacje powieści noblistów, historie twórców cierpiących na brak inspiracji i szczypta romantyzmu, czyli filmy kostiumowe. Każdy pokaz jest niespodzianką. Zapraszamy codziennie, od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00 do naszej kameralnej, klimatyzowanej sali kinowej. Obiecujemy, że słowo będzie ścielić się gęsto.


Program

We wtorki wielkie biografie

Oscarowe filmy wybitnych reżyserów prezentujące życie m.in. Trumana Capote, Allena Ginsberga, Williama Szekspira, Virginii Woolf, Jamesa Barriego i Jane Austen.
W rolach głównych między innymi Daniel Radcliffe, Johnny Depp, Nicole Kidman, Gary Oldman i Anne Hathaway.

W środy Nobel na ekranie

Adaptacje powieści laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury m.in.: Ernesta Hemingwaya, Izaaka Bashevisa Singera, Gabriela Garcii Marqueza, Johna Steinbecka.
W filmach wystąpili między innymi: Emma Thompson, James Dean, Audrey Hepburn, Barbra Streisand.

Filmowy romantyzm w czwartki

Filmy kostiumowe, w których romanse sąsiadują ze skandalami i intrygami, a wrzosowiska i stare posiadłości kryją swoje tajemnice.
W rolach głównych m.in. Mia Wasikowska, Keira Knightley, Nicole Kidman i Rachel Weisz.

Piątkowy kryzys twórcy

Historie artystów cierpiących z powodu braku weny i siły do działania. Katusze twórcze przeżywać będzie m.in. Nicolas Cage, Philip Seymour Hoffman, Colin Farrell i Owen Wilson.

Seanse odbywają się od wtorku do piątku o godzinie 10.00 i 15.00 (każdego dnia dwie projekcje tego samego filmu) w kinie Popiół i Diament (Rynek 6, poziom -1). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.