Wakacyjny program Muzeum Pana Tadeusza

wystawy, warsztaty i spotkania

W lipcu i sierpniu zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na cykliczne warsztaty dla dzieci oraz rodzin, a także nową wystawę planszową, która zaprezentuje wakacyjne chwile na Dolnym Śląsku na starych fotografiach ze zbiorów Ossolineum.

Wystawa czasowa Księgi Pana Tadeusza, poświęcona ilustracjom poematu Adama Mickiewicza, została przedłużona do 19 sierpnia. W tym czasie zapraszamy na czytanie na żywo Pana Tadeusza w wykonaniu Beaty Rakowskiej i Michała Szweda, aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W lipcu odbędzie się również autorskie oprowadzanie po wystawie, które przygotują historyczka sztuki Katarzyna Roj oraz fotograf Łukasz Rusznica.

Wakacje to jednak przede wszystkim czas dla dzieci i rodzin, które zapraszamy na kreatywne i artystyczne warsztaty, zarówno w Muzeum Pana Tadeusza, jak i w pięknych wnętrzach Ossolineum. W każdy wtorek i piątek dzieci wieku 6–12 lat będą mogły wykorzystać muzealny wehikuł czasu, by sprawdzić, jak wyglądało dzieciństwo w czasach Adama Mickiewicza i w czasach PRL-u. Zaś w soboty zapraszamy zespoły rodzinne – nie tylko poznamy muzeum, ale wykonamy m.in. ceramiczne obiekty, roślinne farby wodne, kolorowe witraże czy też otworkowe fotografie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Dla dorosłych przygotowaliśmy specjalny kurs rysunku architektonicznego dla początkujących. Podczas czterech zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi perspektywy, geometrii, kompozycji oraz układu brył, zaś na koniec przygotują realizację plenerową. Zajęcia poprowadzi Ewa Spisz, która działa w ramach autorskiej Pracowni Artystycznej w Bielawie.

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza!

Lipiec/siepień 2018

• do 15 lipca 2018
    Między nauką a polityką. Profesor Stanisław Kulczyński (1895–1975)
    wystawa planszowa
  • każdy wtorek i piątek, 3 lipca–31 sierpnia 2018, godz. 10.00
    Z dziecinną radością. Świat dzieciństwa sprzed lat
    wakacyjne warsztaty dla dzieci 6–12 lat
    zajęcia odbywają się również w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich
    przy ul. Szewskiej 37
  • soboty, 7 lipca–18 sierpnia 2018, godz. 12.00
    Wakacyjne sobotnie warsztaty rodzinne
    zajęcia odbywają się również w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich
    przy ul. Szewskiej 37
  • niedziele, 8 i 22 lipca, 5 i 19 sierpnia 2018, godz. 10.00
    Pod Złotym Słońcem
    letni kurs rysunku architektonicznego
    prowadzenie: Ewa Spisz
  • czwartek, 12 lipca 2018, godz. 17.00
    Czytanie na żywo fragmentów Pana Tadeusza
    czytają: Beata Rakowska i Michał Szwed, aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego
  • środa, 18 lipca 2018, godz. 17.00
    Autorskie oprowadzanie po wystawie czasowej Księgi Pana Tadeusza
    prowadzenie: Katarzyna Roj i Łukasz Rusznica
  • czwartek, 30 sierpnia 2018, godz. 17.00
    Wakacyjne fotografie z archiwum Ossolineum
    wykład w ramach wystawy planszowej Łap chwile na Dolnym Śląsku
    prowadzenie: dr Grzegorz Polak

* * * *

Na warsztaty, wykłady, czytanie i oprowadzanie wstęp bezpłatny; liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej Muzeum; możliwość rezerwacji wejściówek na wykłady, spotkania, czytanie i oprowadzanie: zapisy@ossolineum.pl

Wstęp na kurs rysunku architektonicznego w ramach karnetu w cenie 150 zł, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu karnetów. Karnety dostępne w kasach muzeum oraz na www.bilety.ossolineum.pl.