Bezpłatne warsztaty dla grup w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacyjne warsztaty artystyczne w Muzeum Pana Tadeusza

• bezpłatne zajęcia dla grup
  • lipiec–wrzesień 2019
  • Muzeum Pana Tadeusza
    Rynek 6, Wrocław

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza grupy zorganizowane z Dolnego Śląska na bezpłatne wakacyjne warsztaty artystyczne.

90-minutowe zajęcia artystyczne połączone są ze zwiedzaniem wybranego fragmentu muzealnej ekspozycji.

Do wyboru tematy:

• Z sita czerpane
    Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego jest zrobiony papier? Jaki jest proces jego powstawania? Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z dawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo każdy arkusz zostanie ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami. W czasie warsztatów dzieci obejrzą też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeusza.
  • Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru
    Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka… A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów, albo papier ozdobny. Obejrzymy także fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi Pana Tadeuszaoraz Bibliotekę romantyka.
  • Światłem malowane
    Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy „światłoczuły”? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.
  • Zabawy z grafiką
    Zapraszamy do fascynującego świata grafiki artystycznej, w którym warsztat składa się z dziesiątek dziwnych narzędzi: są tu rylce, wałki, farby i mikstury. Wszystko to sprawia wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite prace. Na zajęciach postaramy się obłaskawić niecodzienne sprzęty i wykonamy własne odbitki graficzne.

_______________________________________________________

• Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają grupy spoza Wrocławia.
  • Zachęcamy do zgłaszania grup poprzez formularz:

Projekt „Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Pana Tadeusza” dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

www.umwd.dolnyslask.pl