Oferta na sezon 2024

Brzdąc w muzeum

• środy, godz. 11.00
  • zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy na dany miesiąc poprzez formularze zgłoszeniowe, dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca

Opis zajęć

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

Zajęcia „Brzdąc w muzeum” organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

maj 2024

Brzdąc w dawnej Polsce

• 22 maja 2024 (środa), godz. 11.00
  • prowadzenie: Natalia Szpinko

Jak się żyło w dawnej Polsce? Jakie obowiązywały zasady, obyczaje, tradycje? Jak dzieci spędzały czas wolny? Co składało się na ich główny jadłospis? Podczas spotkania poznamy przepisy na pstrąga oraz staropolski bigos. Dowiemy się więcej o psach myśliwskich oraz grzybobraniu. Przeczytamy również kilka innych przepisów na potrawy, które doskonale znamy.

MINIONE

Brzdąc w ogrodzie

• 17 kwietnia 2024 (środa), godz. 11:00
  • prowadzenie: Natalia Szpinko

Wiosną wybierzemy się do ogródka Zosi, aby poznać rosnące tam rośliny, a także zwierzęta żyjące w norach, norkach i innych kryjówkach. Wykorzystamy również nasz węch i spróbujemy rozpoznać przyprawy, których używano w staropolskiej kuchni.

Brzdące poznają tradycje wielkanocne!

• 20 marca 2024 (środa), godz. 11.00
  • prowadzenie: Natalia Szpinko

Wielkanoc za pasem i wszystkie brzdące na pewno z utęsknieniem wyczekują prezentów od zajączka! W muzeum także zapanowała już świąteczna atmosfera. Zanim jednak rozejdziemy się do domów, by malować pisanki, zapraszamy do wspólnej zabawy wśród wyjątkowych muzealnych eksponatów i do wysłuchania historii o wielkanocnych obyczajach szlacheckich oraz słynnej polskiej gościnności.