Brzdąc w muzeum
- zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami
- wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 25. dnia poprzedniego miesiąca na stronie muzeum
- ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun
Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.
Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.
Październik 2021
#muzealniaki na wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”
- 13 października 2021 (środa), godz. 11:30
- 17 października 2021 (niedziela), godz.11.30
Nawet Tadeusz Różewicz był kiedyś małym brzdącem, który nigdy nie wyrósł z zainteresowania zabawkami-bibelotami. Uczestnicy wysłuchają opowieści o właścicielu prezentowanych na wystawie przedmiotów i wezmą udział w zabawie rozwijającej wrażenia zmysłowe u najmłodszych. Wspólnie podejmiemy dialog z dzieciństwem poety.
Zajęcia odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”.
prowadzenie:
Agnieszka Hajduk-Undro – od dwóch lat związana z Muzeum Pana Tadeusza, obecnie pracuje w Dziale Edukacji, gdzie zajmuje się m.in. przygotowywaniem oferty edukacyjnej dla przedszkoli i młodszych uczniów, prowadzeniem warsztatów oraz lekcji muzealnych, również w formie online. Współtworzyła i współprowadziła takie zajęcia jak „Wakacyjna podróż w czasie”, „Ferie online”, „Na tropie soplicowskiej przyrody” czy „Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem”.
Marzec 2020
4 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Powtarzały je dęby dębom, bukom buki
Brzdąc w muzeum
Drzewa w litewskiej puszczy powtarzały sobie opowieść graną przez Wojskiego na rogu. Podczas zajęć sprawdzimy, jak duży potencjał do zabawy ma w sobie ten fragment Pana Tadeusza.
18 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Brzydkie kaczątko czy szkaradne kaczę? – o słynnej bajce Andersena
Brzdąc w Ossolineum
W zbiorach Ossolineum najstarszą wersję słynnej baśni Jana Christiana Andersena można poznać sięgając po wydanie jego Bajek i opowiadań z roku 1892. Nie znajdziemy tam jednak znajomego tytułu, ale właśnie Szkaradne kaczę. Będzie nieco historycznie, ale też przyrodniczo, pejzażowo, barwnie i… sensorycznie.
- Zajęcia Brzdąc w Ossolineum odbywają się przy ulicy Szewskiej 37 w Auli im. M. Gębarowicza.
Luty 2020
5 lutego 2020 (środa), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
Brzdąc w muzeum
16 lutego 2020 (niedziela), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
Brzdąc w muzeum
Jak wyglądali bohaterowie Pana Tadeusza? Na zajęciach dowiemy się, jak ubierał się polski szlachcic i jaką nosił fryzurę. Sprawdzimy, czy brzdące potrafią zrobić równie groźne miny co znany Wąsal, Jacek Soplica?
Styczeń 2020
8 stycznia 2020 (środa), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
Brzdąc w muzeum
19 stycznia 2020 (niedziela), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
Brzdąc w muzeum
Gabriela Zapolska znana jest przede wszystkim jako pisarka, ale była też świetną aktorką, kolekcjonerką awangardowej sztuki, a przede wszystkim nietuzinkową kobietą. Wejdźmy, choćby na czworaka, do niesamowitego świata pani Zapolskiej!
Listopad 2020
13 listopada 2019 (środa), godz. 11.30
Opowieści średniowiecza
Brzdąc w Ossolineum
Z okazji prezentacji unikatowej wystawy czasowej Średniowieczne skarby Ossolineum, w listopadzie wyjątkowo zapraszamy na zajęcia z cyklu Brzdąc w Ossolineum, które odbędą się w głównej siedzibie Zakładu przy ul. Szewskiej.
Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami logopedycznymi, podczas których uczestnicy obejrzą najstarsze księgi, a potem wspólnie będą gimnastykować buzię i język.
Zajęcia odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).
Październik 2020
2 października 2019 (środa), godz. 11.30
20 października 2019 (niedziela),
godz. 11.30
Brzdące spotkają się z pracami ulubionego malarza Telimeny, Aleksandra Orłowskiego, którego prace prezentowane są na wystawie czasowej Nasz malarz Orłowski.Rysunki Aleksandra Orłowskiego w zbiorach Ossolineum w Muzeum Pana Tadeusza.
9 października 2019 (środa), godz. 11.30
Zmysłowe średniowiecze
Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami z integracji sensorycznej. W ich ramach uczestnicy zapoznają się ze średniowiecznymi skarbami, a potem wspólnie będą się bawić, tak, żeby rozwijać wrażenia zmysłowe u brzdąców.
Zajęcia Zmysłowe średniowiecze odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).
Kontakt:
Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651