Brzdąc w muzeum

• Zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami.
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie muzeum

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich. Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

a9c2cb8680338ffb30880e1eed9f39ab

Marzec 2020

4 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Powtarzały je dęby dębom, bukom buki

15 marca 2020 (niedziela), godzina 11.30
Powtarzały je dęby dębom, bukom buki

Brzdąc w muzeum

Drzewa w litewskiej puszczy powtarzały sobie opowieść graną przez Wojskiego na rogu. Podczas zajęć sprawdzimy, jak duży potencjał do zabawy ma w sobie ten fragment Pana Tadeusza

18 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Brzydkie kaczątko czy szkaradne kaczę? – o słynnej bajce Andersena

Brzdąc w Ossolineum

W zbiorach Ossolineum najstarszą wersję słynnej baśni Jana Christiana Andersena można poznać sięgając po wydanie jego Bajek i opowiadań z roku 1892. Nie znajdziemy tam jednak znajomego tytułu, ale właśnie Szkaradne kaczę. Będzie nieco historycznie, ale też przyrodniczo, pejzażowo, barwnie i… sensorycznie.

• Zajęcia Brzdąc w Ossolineum odbywają się przy ulicy Szewskiej 37 w Auli im. M. Gębarowicza.

Luty 2020

5 lutego 2020 (środa), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
16 lutego 2020 (niedziela), godz. 11.30
I wąs pokręcał dumnie
Brzdąc w muzeum

Jak wyglądali bohaterowie Pana Tadeusza? Na zajęciach dowiemy się, jak ubierał się polski szlachcic i jaką nosił fryzurę. Sprawdzimy, czy brzdące potrafią zrobić równie groźne miny co znany Wąsal, Jacek Soplica?

Styczeń 2020

8 stycznia 2020 (środa), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
19 stycznia 2020 (niedziela), godz. 11.30
#Zapolska lubi mamy
Brzdąc w muzeum

Gabriela Zapolska znana jest przede wszystkim jako pisarka, ale była też świetną aktorką, kolekcjonerką awangardowej sztuki, a przede wszystkim nietuzinkową kobietą. Wejdźmy, choćby na czworaka, do niesamowitego świata pani Zapolskiej!

Listopad 2020

13 listopada 2019 (środa), godz. 11.30
Opowieści średniowiecza
Brzdąc w Ossolineum

Z okazji prezentacji unikatowej wystawy czasowej Średniowieczne skarby Ossolineum, w listopadzie wyjątkowo zapraszamy na zajęcia z cyklu Brzdąc w Ossolineum, które odbędą się w głównej siedzibie Zakładu przy ul. Szewskiej.

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami logopedycznymi, podczas których uczestnicy obejrzą najstarsze księgi, a potem wspólnie będą gimnastykować buzię i język.

Zajęcia odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).

2 października 2019 (środa), godz. 11.30
20 października 2019 (niedziela),
godz. 11.30

Brzdące spotkają się z pracami ulubionego malarza Telimeny, Aleksandra Orłowskiego, którego prace prezentowane są na wystawie czasowej Nasz malarz Orłowski.Rysunki Aleksandra Orłowskiego w zbiorach Ossolineum w Muzeum Pana Tadeusza.

9 października 2019 (środa), godz. 11.30
Zmysłowe średniowiecze

Spotkanie dla rodziców i dzieci w wieku 0–2 lat, połączone z zajęciami z integracji sensorycznej. W ich ramach uczestnicy zapoznają się ze średniowiecznymi skarbami, a potem wspólnie będą się bawić, tak, żeby rozwijać wrażenia zmysłowe u brzdąców.

Zajęcia Zmysłowe średniowiecze odbywają się w ramach wystawy Średniowieczne skarby Ossolineum (ul. Szewska 37, Wrocław).

Kontakt:

Dział Edukacji