Oferta na sezon 2021/2022

Brzdąc w muzeum

• środy i niedziele, godz. 11.30
  • zajęcia rodzinne dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat z opiekunami
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 25. dnia poprzedniego miesiąca
  • ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

Zajęcia „Brzdąc w muzeum” organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.

Grudzień 2021

Brzdąc w zimowej krainie

• 12 grudnia 2021 (niedziela), godz. 11.30

• 15 grudnia 2021 (środa), godz. 11.30

Grudzień za oknem, a na wystawie w Muzeum Pana Tadeusza zapanowała zimowa atmosfera. Nadeszła chwila, w której warto posłuchać muzealnych opowieści o czasach, kiedy śniegu było pod dostatkiem,  długie wieczory sprzyjały rozmowom, grom, wspólnemu czytaniu czy muzykowaniu. Zapraszamy do zimowego świata zaklętego w muzeum! Znajdzie się coś zarówno dla dużych, jak i małych.

Agnieszka Hajduk-Undro, Natalia Cygan

Listopad 2021

Brzdąc na tropie kolorów: co jest białe i czerwone?

• 17 listopada 2021 (środa), godz. 11.30

• 28 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.30

Okolice Narodowego Święta Niepodległości to świetna okazja do tego, aby wraz z rodzicami posłuchać opowieści o muzealnych skarbach. W trakcie naszego spotkania Brzdące pomogą nam odnaleźć ukryte na ekspozycji patriotyczne pamiątki, a później wspólnie odkryjemy, ile zabawy można wykrzesać, mając do dyspozycji tylko dwa kolory!

prowadzenie:
Agnieszka Hajduk-Undro – od dwóch lat związana z Muzeum Pana Tadeusza, obecnie pracuje w Dziale Edukacji, gdzie zajmuje się m.in. przygotowywaniem oferty edukacyjnej dla przedszkoli i młodszych uczniów, prowadzeniem warsztatów oraz lekcji muzealnych, również w formie online. Współtworzyła i współprowadziła takie zajęcia jak „Wakacyjna podróż w czasie”, „Ferie online”, „Na tropie soplicowskiej przyrody” czy „Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem”.

Październik 2021

#muzealniaki na wystawie „Pan Tadeusz Różewicz”

• 13 października 2021 (środa), godz. 11.30

• 17 października 2021 (niedziela), godz. 11.30

Nawet Tadeusz Różewicz był kiedyś małym brzdącem, który nigdy nie wyrósł z zainteresowania zabawkami-bibelotami. Uczestnicy wysłuchają opowieści o właścicielu prezentowanych na wystawie przedmiotów i wezmą udział w zabawie rozwijającej wrażenia zmysłowe u najmłodszych. Wspólnie podejmiemy dialog z dzieciństwem poety.

Zajęcia odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Pan Tadeusz Różewicz.

Agnieszka Hajduk-Undro