• 10 października 2021 (niedziela), godz. 13.00
  • 12 października 2021 (wtorek), godz. 12.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

Co nam po poecie? Czyli do czego służy poezja i jej stosowanie w codziennym życiu”– oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pan Tadeusz Różewicz”

Czy naprawdę poezja jest ponadczasowa, a może odpowiada/zadaje pytania tylko na miarę swojego pokolenia? Kim wobec tego był Różewicz, który zawsze swoje pokolenie wyprzedzał i ustalił, że niekiedy najlepszą odpowiedzią poety na pytania ze świata jest milczenie. Podczas oprowadzania sprawdzimy czy „nic” jest odpowiedzią satysfakcjonującą i jakie obecnie pytania można zadać poecie tak mocno zakorzenionemu w XX wieku.

prowadzenie:
Marcin Szyjka – historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracował w Muzeum w Dzierżoniowie, redaktor „Rocznika Dzierżoniowskiego” w latach 2013–2015. Aktualnie pracownik Gabinetów Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza, gdzie zajmuje się zbiorami Tadeusza Różewicza, prowadzi spotkania z autorami książek i jest współautorem krótkich filmów przybliżających sylwetkę Tadeusza Różewicza.


 

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny