Ćwiczenia z Różewicza – warsztaty twórczego pisania

Ćwiczenia z Różewicza
warsztaty twórczego pisania

W czerwcu prozaik i dziennikarz Daniel Odija poprowadzi w Muzeum Pana Tadeusza warsztaty twórczego pisania inspirowane twórczością Tadeusza Różewicza.

Zapraszamy do udziału w warsztatach twórczego pisania organizowanych w Muzeum Pana Tadeusza w ramach wystawy czasowej Stankiewicz – Różewicz – Stankiewicz. Poprowadzi je Daniel Odija, prozaik i dziennikarz, nominowany m.in. do Nagrody NIKE. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób piszących prozę, jak i poetów oraz dramaturgów. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2017.

TERMIN I MIEJSCE

  • sobota–niedziela, 17–18 czerwca 2017
  • 12 godzin zajęć (2 x 6)

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, Wrocław

ZAPISY

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (5 wierszy lub 15 stron dramatu lub 5 stron prozy) na adres wydarzenia@ossolineum.pl do 19 maja 2017 (w temacie prosimy wpisać „warsztaty pisania”). Nazwiska zakwalifikowanych uczestników opublikujemy na stronie internetowej www.muzeumpanatadeusza.pl najpóźniej 5 czerwca 2017.

KOSZT

Opłata za udział w warsztatach: 100 zł. Liczba miejsc ograniczona.

O PROWADZĄCYM

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, dziennikarz. Mieszka w Słupsku. Autor zbioru opowiadań Szklana huta (2005) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010, nominacja do NIKE 2011). Tartak znalazł się finale Nagrody NIKE 2004, był także nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Niech to nie będzie sen w roku 2009 był nominowany do Europejskiej Nagrody Literackiej. Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu Sny o wolności oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego Basia z Podlasia, który otrzymał pierwszą nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy 11. MFF t-mobile Nowe Horyzonty w 2011 roku. Autor dramatu Tartak – premiera 17 września 2004 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (reż. Agnieszka Olsten). Na podstawie powieści Ulica powstał spektakl w reż. Ivo Vedrala (premiera w kwietniu 2016, Nowy Teatr w Słupsku). W czerwcu 2017 odbędzie się premiera komiksu pt. Stolp autorstwa Daniela Odiji i rysownika Wojciecha Stefańca, który jest pierwsza częścią Tetralogii Bardo. Odija publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu” oraz antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. Wykładowca twórczego pisania m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.