Dni Kultury Dawnej na Uniwersytecie Wrocławskim

na Uniwersytecie Wrocławskim

• Gmach Główny UWr, Oratorium Marianum,
    30 – 31 marca 2017

Co ma wspólnego Alicja w Krainie Czarów z pantomimą, dworem króla i XVIII-wieczną Francją? Przekonasz się jeśli odwiedzisz Dni Kultury Dawnej na Uniwersytecie Wrocławskim w dniach 30 i 31 marca. Przenieś się z organizatorami i gośćmi do XVI – XVIII wieku i poczuj klimat tych epok w pięknym wnętrzu Oratorium Marianum.

Dni Kultury Dawnej to nowatorskie wydarzenie na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to wspólna inicjatywa Zespołu Tańca Dawnego UWr, SKN Nowożytników im. Władysława Czaplińskiego UWr i SKN Ochrony Dziedzictwa Kultury UWr. Organizatorzy zapewniają interdyscyplinarne podejście do szeroko pojętej kultury dawnej. Studenci przygotowali różnorodny program. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji, które będą urozmaicone bogatymi w ilustracje prezentacjami multimedialnymi. Oprócz wykładów mających charakter popularnonaukowy przygotowane zostały specjalnie na tę okazję występy muzyczne i taneczne. W pierwszym dniu Dni Kultury Dawnej po wykładach na temat mody w XVI – XVIII wieku i historii sposobów zapisu tańca Zespół Tańca Dawnego UWr wraz z duetem Oak Brothers za pomocą tańca barokowego i muzyki dawnej granej na żywo przeniosą wszystkich zebranych do XVIII – wiecznej Francji.

Drugiego dnia po wizycie na barokowym dworze francuskim (dzięki gościowi specjalnemu – zespołowi Alla Danza Baroque z Brna i ich pokazowi Na dworze króla) przekonasz się jak dawniej aktorzy grali nie używając głosu, a na koniec wejdziesz w baśniowy sen niczym tytułowa bohaterka Alicji w Krainie Czarów, raz jeszcze przeżywając wspomnienia z dziecięcych lat! Zespół Tańca Dawnego UWr od dłuższego czasu przygotowuje się do tego ostatniego spektaklu, w którym reżyserii, choreografii i uszycia kostiumów podjęła się Anna Gościniak.

Więcej informacji: Dni Kultury Dawnej.

Muzeum Pana Tadeusza poleca!