Dni Seniora w Muzeum Pana Tadeusza

  • 13 września 2022 (wtorek), godz. 13.00
  • 15 września 2022 (czwartek), godz. 13.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • możliwość rezerwacji: zapisy@ossolineum.pl

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla seniorów realizowane w ramach obchodów Wrocławskich Dni Seniora 2022. Zajęcia nawiązują do wystawy czasowej „Romantyczna włóczęga po Sudetach”.


Akwarelowe kolorowanki romantycznych krajobrazów – warsztaty plastyczne dla seniorów

  • 13 września 2022 (wtorek), godz. 13.00

W ramach zajęć uczestnicy poznają możliwości farb i kredek akwarelowych, a także  podstawowe efekty techniki akwareli. Wykonają własne prace na kopiach unikatowych szkiców, rysunków oraz litografii ukazujących górskie pejzaże autorstwa artysty epoki romantyzmu – Bogusza  Zygmunta Stęczyńskiego.

 

prowadzenie:
Mariola Sysa – z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła kurs w zakresie Arteterapii pedagogicznej na Katolickiej Wyższej Szkole w Nadrenii Westfalii (KatHO NRW) w Aachen (Niemcy). Prywatnie miłośniczka natury, literatury i sztuki, w szczególności malarstwa.


Kolekcjonowanie wspomnień z podróży – warsztaty plastyczne dla seniorów

  • 15 września 2022 (czwartek), godz. 13.00

Jak sprawić, by ciekawa wyprawa trwała choć odrobinę dłużej? Jak twórczo wykorzystać garść biletów i folderów, które pozostały w walizce po podróży? Podczas spotkania w Muzeum Pana Tadeusza uczestnicy warsztatów plastycznych obejrzą wystawę czasową „Romantyczna włóczęga po Sudetach – prace Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego ze zbiorów Ossolineum”, by zainspirować się do prowadzenia dzienników swoich wypraw, wycieczek, podróży.

 

prowadzenie:
Aldona Mikucka – absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, edukatorka muzealna, plastyczka, przewodniczka miejska po Wrocławiu działające w Stowarzyszeniu Podróżników TUiTAM. Od 2011 roku zajmuje się popularyzacją zbiorów Ossolineum m.in. poprzez przygotowywanie scenariuszy lekcji muzealnych oraz warsztatów artystycznych z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji”. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej „Piast” z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum (2013), kuratorka wystawy czasowej „Nasz malarz Orłowski”. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum (2019).