• 10 października 2021 (niedziela), godz. 15.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

„Do moich wielbicieli” – aktorskie oprowadzanie po wystawie „Pan Tadeusz Różewicz” z udziałem Michała Zborowskiego

Podczas tego wyjątkowego oprowadzania zostaną przeczytane nie tylko wiersze Tadeusza Różewicza, ale także jego dyktanda szkolne, juwenilia z gimnazjalnej gazetki, scenariusze filmowe i listy, które zdarzało mu się otrzymywać od fanów, zaprzyjaźnionych poetów i malarzy, a nawet od zatroskanych duchownych. Nośniki czytanych tekstów – rękopisy i maszynopisy z archiwum Różewicza  – można zobaczyć na wystawie.

prowadzenie:
Michał Zborowski – aktor, wokalista, gitarzysta. Na wrocławskiej scenie teatralnej i muzycznej od roku 2011. Absolwent Studium Musicalowego Capitol, aktor w Teatrze Muzycznym Capitol.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny