Warsztaty artystyczne

„Schowaj oczy, skryj się w drzewie”

• 14 maja 2023 (niedziela), godz. 14.00
  • warsztaty artystyczne dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy na warsztaty artystyczne towarzyszące wystawie „Dziady. Przejście”, które poprowadzi Jagoda Winkelbauer.

Spotkanie skupione wokół tajemnicy obrzędu „Dziadów”. Uczestnicy zapoznają się z historią tradycji związanej z prasłowiańskim zwyczajem, który stał się dla Adama Mickiewicza inspiracją do stworzenia znanego cyklu dramatów. W ramach warsztatów wykonają również własne kraboszki (maski obrzędowe).

Prowadząca

Jagoda Winkelbauer – edukatorka i przewodniczka muzealna, studentka V roku grafiki na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, miłośniczka epoki romantyzmu oraz polskiej kultury szlacheckiej. Jej prace plastyczne wystawiane były w ramach finału konkursu „Park Sztuki” w parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej i na wystawie książki artystycznej „Spektakl na papierze” w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych dotyczących epoki romantyzmu.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza