• 1 czerwca 2022 (środa), godz. 10.00–17.30
  • 5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 11.00 i 12.00
  • 11 czerwca 2022 (sobota), godz. 11.00–14.30

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie Muzealniaki do wspólnego świętowania. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych z myślą o najmłodszych zwiedzających.

Darmowy bilet rodzinny

1 i 5 czerwca 2022 zapraszamy rodziny z dziećmi do bezpłatnego zwiedzania wystaw prezentowanych w Muzeum Pana Tadeusza.

Wstęp na ekspozycję w ramach darmowego biletu rodzinnego.

Bezpłatne seanse filmowe w kinie Popiół i Diament

1 i 11 czerwca 2022 zapraszamy na bezpłatne seanse filmowe. Wyświetlone opowieści zabiorą nas do świata morskich stworzeń, mitycznych bohaterów i Krainy Zabawek. Razem z Lady i Trampem wyruszymy w wielką filmową wędrówkę.

• 1 czerwca 2022 (środa), godz. 10.00–17.30
  • 11 czerwca 2022 (sobota), godz. 11.00–14.30
  • Kino Popiół i Diament
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach muzeum

Repertuar

1 czerwca 2022 (środa), godz. 10.00

Historia rudowłosej syrenki, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

1 czerwca 2022 (środa), godz. 12.00

Opowieść o mitycznym greckim herosie, który musi udowodnić swoje bohaterstwo, by ocalić najbliższych.

1 czerwca 2022 (środa), godz. 14.00

Kino drogi o rodzącej się relacji dwóch psów.

1 czerwca 2022 (środa), godz. 16.00

Historia pewnej drewnianej kukiełki, która pragnie stać się prawdziwym chłopcem.

11 czerwca 2022 (sobota), godz. 11.00

Opowieść o najodważniejszej wojowniczce w całym cesarstwie.

11 czerwca 2022 (sobota), godz. 13.00

Historia pięknej królewny, która przez podstęp złej macochy zapada w długi sen.

5 czerwca 2022 (niedziela)

Spektakl „Muzyczna bajka”

• 5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 11.00
  • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

„Muzyczna bajka” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki: „Piosenka, Piosenka”, „Klawiatura”, „Mole”, „Profesor Wiolin i Bas”, „Piosenka o nutkach” oraz finałowa „Nasza bajka”. Autorkami „Muzycznej bajki” są byłe członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej działającego, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

scenariusz:
Paulina Michalska
Melisa Bereżańska
Aleksandra Szymańska
Karolina Altmajer-Moskal
Anna Kubiak

występują:
Karolina Altmajer-Moskal
Mateusz Czajka
Dominik Jarocki
Julianna Jurkiewicz
Paulina Michalska
Aleksandra Szymańska

Przepis na niezapomnianą wyprawę – oprowadzanie kuratorskie i warsztaty dla dzieci

• 5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 12.00
  • dla dzieci w wieku 7–12 lat

Podążając tropem miejsc przedstawionych na rysunkach i akwarelach Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego, artysty-wędrowca sprzed niemal dwustu lat, poznamy najciekawsze zakątki Sudetów. Znajdą się wśród nich górskie wodospady i labirynty, ruiny zamków oraz skały o osobliwych kształtach. Jak na romantycznych wędrowców przystało, spróbujemy wsłuchać się w zaklęte w nich opowieści, a następnie podejmiemy próbę stworzenia własnego dziennika podróży.

Prowadzenie

Aldona Mikucka  – absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, edukatorka muzealna, plastyczka, przewodniczka miejska po Wrocławiu działające w Stowarzyszeniu Podróżników TUiTAM. Od 2011 roku zajmuje się popularyzacją zbiorów Ossolineum m.in. poprzez przygotowywanie scenariuszy lekcji muzealnych oraz warsztatów artystycznych z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji”, a także scenariuszy filmów edukacyjnych związanych z lekturą „Pana Tadeusza”. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej „Piast” z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum (2013), kuratorka wystawy czasowej „Nasz malarz Orłowski”. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum (2019).

Więcej o akcji

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza