Edyton #9 Artystki XIX wieku

• miejsce: Muzeum Pana Tadeusza, powyżej limitu miejsc udział online
  • organizator: Kolektyw Kariatyda
  • współorganizator: Muzeum Pana Tadeusza
  • obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy
Plakat autorstwa Karoliny Dzimiry-Zarzyckiej

Wraz z Kolektywem Kariatyda zapraszamy na maraton tworzenia i edytowania haseł w Wikipedii, podczas którego przeniesiemy się do XIX stulecia – skupimy się bowiem na polskich artystkach tego okresu. Kto wie, może uda nam się napisać również co nieco o artystkach, których prace znajdują się w zbiorach Ossolineum czy Muzeum Książąt Lubomirskich.

Zachęcamy do udziału, nawet jeśli nie masz pomysłu na hasło do przygotowania. Podczas edytonu będzie można korzystać z listy artystek oraz materiałów przygotowanych przez historyków sztuki, Karolinę Dzimirę-Zarzycką oraz dra Jakuba Zarzyckiego.

Aby wziąć udział w edytonie nie trzeba mieć konta na polskiej Wikipedii, można założyć je już podczas wydarzenia – będzie czuwała nad tym Celina Strzelecka, specjalistka ds. GLAM ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Kolektyw Kariatyda

Nieformalna grupa aktywistek i aktywistów informacyjnych, która powstała we Wrocławiu jako oddolna inicjatywa osób zajmujących się sztuką. Celem naszych działań jest uzupełnienie polskiej Wikipedii o hasła dotyczące przede wszystkim artystek i architektek, ale też kuratorek, badaczek, krytyczek i innych kobiet związanych ze sztuką, by w ten sposób zmniejszać gender gap istniejący w polskiej Wikipedii.

Limit miejsc

Jeśli liczba zainteresowanych osób przekroczy limit zalecony w ramach obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych, część uczestników może zostać poproszona o udział w wydarzeniu w trybie online. Organizator poinformuje o tym z odpowiednim wyprzedzeniem i połączy się z uczestnikami za pomocą wideokonferencji.