Eklektik Session 2019

 

  • Bilety na wydarzenia Eklektik Session 2019 w Muzeum Pana Tadeusza są dostępne wyłącznie w kasach muzeum oraz na stronie www.bilety.ossolineum.pl.

Eklektik Session 2019
Home & Identity

Eklektik Session 2019 odbędzie się w dniach 4–6 października we Wrocławiu, tradycyjnie, w unikatowych lokalizacjach miasta. Hasłami przewodnimi w tym roku są pojęcia „Domu i Tożsamości” [Home & Identity]. Kolejne odsłony festiwalu podsumowuje jedyna w swoim rodzaju Eklektik Orchestra, realizując wszystkie założenia platformy ES. Finałowy zespół co roku występuje w innym, niepowtarzalnym składzie, z udziałem gości festiwalu z pogranicza wielu stylistyk, reprezentujących odmienne kultury. W dotychczasowych eklektycznych projektach tej wyjątkowej orkiestry udział wzięli m.in. Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Erik Honore, Arve Henriksen, Sebastian Studnitzky, Josh Dion, Øyvind Hegg-Lunde, Samuel Rohrer, Eivind Aarset, Claudio Puntin, Loup Barrow, Nadishana, Mieko Miyazaki, Guo Gan, Ganesh Anandan, Erland Dahlen, Wu Wei, Tom Mays, Yonathan Levy oraz wielu innych wybitnych artystów z całego świata.

eklektik session
  • 4 października 2019 (piątek), godz. 19.00
  • >>kup bilet online
  • Piano Warp / Japonia
    Takuya Nakamura | fortepian, elektronika
    Azumi Oe | tancerka Butoh

Takuya Nakamura 中村卓也 バイヲグラフィー

Japoński artysta, kompozytor i multi-instrumentalista. Od kilku dekad występuje na całym świecie grając głównie na fortepianie, rozmaitych instrumentach elektronicznych oraz na trąbce.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tokio. Występować zaczął w bardzo młodym wieku. Studiował na Akademii Muzycznej Kunitachi oraz w Tokio. Po ukończeniu studiów Takuya Nakamura przeniósł się do Bostonu, aby kształcić się pod kierunkiem George'a Russella w New England Conservatory of Music, gdzie zdobył tytuł magistra w zakresie kompozycji i jazzu. U boku Paula Blaya i Gerri Allena studiował grę na fortepianie i improwizację, gry na trąbce uczył się z Timem Morrisonem (Boston Symphony Orchestra). W tym czasie występował również na festiwalach w Bostonie z Johnem Cage’em (1991) oraz György Ligeti'm (1992). Zainteresowany harmonią Takuya zapoznał się z koncepcją chromatyczną Lydyana autorstwa Geroge'a Russella, a także teoriami muzyki Toru Takemitsu, Milesa Davisa i Billa Evansa. Takuya występował przed Sun Ra Arkestra, inne spektakle w tym okresie obejmowały projekty z udziałem Steve'a Drully (Experimental Contemporary Music) oraz Johna Zorna (Cobra) w Knitting Factory w Nowym Jorku. W USA Takuya koncertował także z orkiestrą Living Time George'a Russella. Jego ostatnie światowe trasy obejmują współpracę z CocoRosie, zespołem Nerve Jojo Mayera, a projekty studyjne m.in. remiksy dla Quincy Jonesa. We Wrocławiu Takuya Nakamura wystąpi z Azumi Oe, tancerką Butoh, w najnowszym projekcie Piano Warp łączącym fortepian z elektroniczną manipulacją na żywo, tańcem i multimediami.

www.pianowarp.com

eklektik session 2
  • 4 października 2019 (piątek), godz. 20.00
  • >>kup bilet online
  • Big Beats Big Times / Turcja
    Berke Can Özcan | instalacja perkusyjna
    Tord Knudsen | światło, projekcje (gościnnie)

Big Beats Big Times to nieustannie rozwijający się projekt pochodzącego ze Stambułu Berke Can Özcan, perkusisty o niezwykle szerokim wyobrażeniu i pasji do dźwięku. Pracował jako producent, dyrektor muzyczny i kompozytor przy wielu projektach filmowych. Poza zestawem perkusyjnym interesuje go tworzenie dźwięków z przedmiotów codziennego użytku, takich jak doniczki z terakoty, kapsle, miotły, drewniane nosze na buty, stara pralka. W kreowaniu pejzaży dźwiękowych używa także magnetofonów, samplerów, rejestratorów polowych i odtwarzaczy winylowych.

Big Beats Big Times to projekt otwarty, oparty na improwizacji oraz interakcji, w którym uczestniczą wybitni perkusiści tacy jak Kenny Wollesen (John Zorn, Bill Frisell), Erland Dahlen (Nils Petter-Molvaer, Stian Westerhus & Pale Horses), Steve Nistor (Brian Blade's Mama Rosa Band, Daniel Lanois), Jack Irons (Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers), Craig Santiago (New Zion Trio), Arto Tunçboyacıyan (Armenian Navy Band), Blair Sinta (Alanis Morissette) oraz John J. Holden.

www.bigbeatsbigtimes.com


Eklektik Session:

Międzynarodowa platforma artystyczna oraz wyjątkowy festiwal, który zdążył wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Eklektik Session skutecznie zaciera granice stylistyczne, promuje oraz integruje środowiska twórcze, nawiązuje bliską współpracą z artystami, festiwalami oraz instytucjami z całego świata. Pomysłodawcą Eklektik Session jest Radek Bond Bednarz, wrocławski artysta, muzyk i producent; laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za nowatorstwo w tworzeniu muzycznego wydarzenia angażującego środowisko i publiczność w spotkanie z różnymi dziedzinami sztuki.

Dyrektor artystyczny Eklektik Session 2019
Radek Bond Bednarz

www.EklektikSession.com
www.vimeo.com/EklektikSession

 

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Pana Tadeusza oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich.