Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”

Fantasmagorie. Koncert ze szklaną biżuterią

  • 19 stycznia 2024 (piątek), godzina 18.00
  • bilety w cenie 35 zł dostępne online oraz w kasach muzeum, liczba miejsc ograniczona
100x70 grupowe 300dpi a

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” zapraszamy na koncert muzyki klasycznej.

Muzyczne spotkanie „Fantasmagorie” to jedno z cyklu wydarzeń projektu Pomiędzy/In between. Jest to zaproszenie do odbioru wieloma zmysłami. Muzyka kameralna jest blisko odbiorcy, zdaje się przemawiać wprost do jego ucha. Z tej perspektywy przeżycie staje się osobistym. Czysta i doskonała forma szkła chwyta, odbija i rozprasza światło. Jest soczewką emocji. Ze względu na swą kruchość zdaje się idealną metaforą duszy.

Projekt Pomiędzy/In between tworzą Celloice (Hanna Błachuta – sopran oraz Kinga Chudzikowska – wiolonczela) i Katarzyna Gemborys (projektantka szklanej biżuterii). Do udziału w koncercie zaproszona została pianistka Katarzyna Neugebauer.

Duet wykonuje szeroki repertuar, składający się ze znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej, pochodzących głównie z przełomu XIX i XX wieku.

Zespół występuje na scenach Polski i Europy.


Występują

Hanna Błachuta – sopranistka kształciła swój głos w kolebce operowych tradycji, we Włoszech, ma za sobą wiele osiągnięć konkursowych oraz debiutanckie role takie jak Hrabina w Weselu Figara Mozarta w Barcelonie, czy też Amor z Orfeusza i Eurydyki Glucka na Letnich Festiwalach w Mediolanie i Pizie.

Kinga Chudzikowska – koncertmistrz Barock Orchester Berlin, która cyklicznie występuje między innymi w Filharmonii Berlińskiej, solistka Filharmonii Częstochowskiej oraz Teatru Capitol we Wrocławiu.

Katarzyna Gemborys – wrocławska projektantka szkła artystycznego, której prace wystawiane i doceniane są w europejskich galeriach, w tym w Wenecji. Artystka jest związana z wrocławskim i wałbrzyskim środowiskiem akademickim.

Katarzyna Neugebauer – pianistka i korepetytorka wokalna, na co dzień związana z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncertuje na europejskich scenach zarówno jako solistka, jak i kameralistka.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza