• 2 lutego 2022, godz. 12.00
  • 9 lutego 2022, godz. 12.00
  • udział w zajęciach jest bezpłatny
  • obowiązują zapisy przez formularze zgłoszeniowe
  • zajęcia odbędą się online na platformie Zoom

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na Ferie z Muzeum Pana Tadeusza w formule online.

W ramach zajęć odbędziemy wirtualną podróż po Dolnym Śląsku, podczas której poznamy historię wyjątkowego zabytku – „Domu nad Bobrem” z Lwówka Śląskiego.

Każde spotkanie będzie inspiracją do stworzenia własnej pracy plastycznej. Zachęcamy do dzielenia się efektami na Instagramie oznaczając je hasztagami #muzealniaki oraz #feriewmuzeum. Najciekawsze udostępnimy na profilu Muzealniaki.

Podróż w czasie do „Domu nad Bobrem”

• 2 lutego 2022 (środa), godz. 12.00

Chyba wszyscy się zgodzimy, że potęga pamięci nie zna granic! Coś, co dawno zniknęło z powierzchni ziemi, w pamięci może żyć setki lat. Podczas dzisiejszych zajęć cofniemy się trochę w czasie i poznamy historię „Domu nad Bobrem” – zabytku z Lwówka Śląskiego, który już nie istnieje. Obejrzymy również wyjątkową makietę prezentującą Boberhaus i sami spróbujemy stworzyć swój własny model domu!

Na szlakach Dolnego Śląska. Z wizytą w Lwówku Śląskim i okolicach

• 9 lutego 2022 (środa), godz. 12.00

Malownicze krajobrazy Dolnego Śląska skrywają wiele tajemnic i nieodkrytych historii. Podczas zajęć siłą wyobraźni przeniesiemy się na szlak prowadzący do Lwówka Śląskiego, w którym niegdyś stał dom zwany Boberhaus. Celem będzie odkrycie wielu ciekawostek związanych z wspomnianym miastem i regionem. Po zakończeniu naszej wyprawy sporządzimy pamiątkową pocztówkę z podróży!

Prowadząca

Agnieszka Sikora – historyk i edukatorka muzealna. Autorka publikacji poświęconych tematyce wykorzystywania muzyki do celów propagandowych w PRL. Odpowiada za lekcje muzealne z historii najnowszej odbywające się na wystawie stałej Misja: Polska w Muzeum Pana Tadeusza.