Ferie w Muzeum Pana Tadeusza

  • 11–21 lutego 2020
  • czas trwania zajęć: 120 min.
  • zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe
Zajęcia w muzeum, fot. Bartosz Mokrzycki

Muzeum Pana Tadeusza znajduje się w jednym z najpiękniejszych domów mieszczańskich Wrocławia Pod Złotym Słońcem.

Od ponad czterystu lat kamienica nosi nazwę Pod Złotym Słońcem, o czym przypomina umieszczone nad wejściem godło. Kiedyś zatrzymywały się w niej koronowane głowy, teraz jest domem dla rękopisu Pana Tadeusza. Wszyscy, którzy chcieliby poznać sekrety kamienicy i umieszczonej w niej wystawy, powinni przyjść na feryjne spotkania. Na każdych zajęciach wykonamy prace plastyczne, które będzie można zabrać na pamiątkę do domu.


11 lutego 2020 (wtorek), godz. 12.00
Karnawał pod Złotym Słońcem
prowadząca: Ala Savashevich

Jak ubierała się elegancka barokowa dama? Co miał na sobie szlachcic z Pana Tadeusza? Poszukamy na wystawie ciekawie ubranych postaci i posłuchamy o ich strojach. Na tej podstawie zaprojektujemy własny kostium karnawałowy, używając kolorowych materiałów, wstążek i błyszczących cekinów.


14 lutego 2020 (piątek), godzina 12.00
Tajemnice kamienicy
prowadząca: Maja Kwiecińska

Co działo się w kamienicy, zanim została Muzeum? Kiedy ją zbudowano i kto w niej mieszkał? Wspólnie zajrzymy za gabloty, gdzie odkryjemy tajne przejścia i ślady dawnych epok. Przyjrzymy się malowanym scenom na stropach, a potem spróbujemy stworzyć własne czy potrafimy to zrobić tak, jak dawni artyści?


18 lutego 2020 (wtorek), godzina 12.00
Podwórko pod Złotym Słońcem
prowadząca: Maja Kwiecińska

Macie swoje ulubione zabawy podwórkowe? A wiecie, w co bawili się wasi dziadkowie? Podczas zajęć samodzielnie wykonamy gry z czasów ich dzieciństwa i wypróbujemy je na naszym muzealnym dziedzińcu można się na nim bawić przez cały rok, ponieważ zawsze świeci nad nim Złote Słońce!


21 lutego 2020 (piątek), godzina 12.00
Miniaturowe oblicze
prowadząca: Ala Savashevich

Dzisiaj zdjęcia ukochanych osób nosi się w portfelu. Dawniej zamawiano miniatury pięknie oprawione malutkie obrazy. Zainspirowani muzealną wystawą wykonamy trójwymiarowe autoportrety, którymi będzie można obdarować najbliższych.