Filmoteka Sztuk Pięknych

• Od 13 lutego w co drugi czwartek,
    godz. 18.00.
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum

Od 13 lutego w co drugi czwartek o godzinie 18.00 zapraszamy do kina Popiół i Diament na seanse filmowe z historią sztuki w tle.

Ponownie zapraszamy do kina Popiół i Diament na seanse w ramach cyklu Filmoteka Sztuk Pięknych. Tym razem tematyka filmów oscylować będzie nie tylko wokół postaci malarzy i znanych dzieł sztuki. Podczas projekcji poznamy specyfikę pracy aktorów teatru tańca, przeżyjemy historyczny moment narodzin kina dźwiękowego, niemal na własnej skórze poczujemy cierpienia młodego, aspirującego perkusisty, a nawet dowiemy się kilku rzeczy o projektowaniu mody. Seanse poprzedzone będą krótkimi prelekcjami.

Chcesz znać tytuły filmów? Podajemy je tylko w newsletterze. Formularz znajdziesz na dole naszej strony internetowej.

Grafika: Amedeo Modigliani Portrait of Lunia Czechowska (formerly identified as Mrs. Hanka Zborowska) 1918, São Paulo Museum of Art, Accession number: MASP.00152

Kino Popiół i diament logo