Kino Popiół i Diament

• 4 czerwca–24 września 2021
  • każdy piątek, godz. 18.00
  • *oprócz 20 sierpnia 2021
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki
W każdy piątek w kameralnej atmosferze odbędziemy podróż po ważnych miastach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Podczas cotygodniowych seansów przejdziemy się ulicami Rzymu i Barcelony, spotkamy się w malowniczym Palermo, wypijemy kawę w paryskiej kawiarni, zakochamy się w Wiedniu, zgubimy się wśród nowojorskich wieżowców, spojrzymy na Berlin z perspektywy anioła i pójdziemy na dobry koncert w Seattle.

Repertuar

W podróż po Rzymie wyruszymy u boku pisarza, błyskotliwego i pozbawionego złudzeń sześćdziesięciopięciolatka. Piękne kadry i dopracowane dialogi okażą się nie tylko opowieścią o Wiecznym Mieście, ale także komentarzem na temat kondycji społeczeństwa i sztuki.

• 4 czerwca 2021 (piątek), godz. 18.00

Historia dwóch przyjaciółek, które w słonecznej i przepełnionej zmysłowością Barcelonie, przeżyją niekonwencjonalną, a zarazem romantyczną przygodę.

• 11 czerwca 2021 (piątek), godz. 18.00

Pocztówka, którą realizator dźwięku otrzymuje od swego przyjaciela, reżysera, skłania bohatera do odbycia podróży do stolicy Portugalii. Wędrówka po Lizbonie toczy się tu równolegle do odkrywania prawdy o sobie i definiowania siebie w roli twórcy. Obserwacja miasta staje się alegorią samopoznania.

• 18 czerwca 2021 (piątek), godz. 18.00

Zgorzkniały fotograf wyjeżdża do Palermo w poszukiwaniu inspiracji. Tam spotyka piękną Włoszkę oraz śmierć, którą zdołał uchwycić w obiektywie.

• 25 czerwca 2021 (piątek), godz. 18.00

Jesse i Celine poznają się w pociągu jadącym do Wiednia. Czy wciągająca rozmowa zakończy się, gdy dojadą do celu i każde pójdzie w swoją stronę?

• 2 lipca 2021 (piątek), godz. 18.00

Od wspólnie spędzonego dnia w Wiedniu minęło 9 lat. Jesse i Celine spotkają się ponownie, tym razem w paryskiej księgarni.

• 9 lipca 2021 (piątek), godz. 18.00

Kilka dni z życia londyńskiej rodziny, dla której z pozoru wszystko podąża swoim starym torem. Jednakże, splot kilku okoliczności sprawi, że listopadowy weekend okaże się przełomowy nie tylko dla rodziców, ale także dla ich trzech dorosłych córek.

• 16 lipca 2021 (piątek), godz. 18.00

Fragment zdjęcia z londyńskiego Maryon Park staje się powodem obsesyjnego śledztwa podjętego przez fotografa Thomasa. Szereg osobliwych zdarzeń potęguje atmosferę podejrzeń, wątpliwości, niepokoju. Wraz z bohaterem przemierzamy swingujący Londyn lat 60. z nadzieją rozwiązania zagadki.

• 23 lipca 2021 (piątek), godz. 18.00

Historia dwóch aniołów krążących nad Berlinem, z których jeden decyduje się porzucić nieśmiertelność i stać się człowiekiem. A to wszystko zanurzone w hipnotyzującym obrazie miasta – z jednej strony surowego i nieprzyjaznego, z drugiej zaś barwnego i pociągającego niezwykłym, magicznym wręcz urokiem.

• 30 lipca 2021 (piątek), godz. 18.00

Dwóch płatnych zabójców po nieudanej akcji ucieka do Brugii. Pobyt w belgijskim mieście wypełniony jest serią nieprzewidzianych i absurdalnych sytuacji, które na zawsze zmienią życie głównych bohaterów.

• 6 sierpnia 2021 (piątek), godz. 18.00

Walter Mitty (Ben Stiller) jest niczym niewyróżniającym się pracownikiem nowojorskiego magazynu “Life”, który kocha się w koleżance z pracy i marzy o niezwykłym życiu. Wkrótce rzeczywistość przerośnie jego fantazje.

• 13 sierpnia 2021 (piątek), godz. 18.00

* 20 sierpnia 2021 (piątek) zapraszamy na projekcje wyświetlane w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Pełna humoru i uroku opowieść o poszukiwaniu miłości, a w tle pochmurne Seattle w czasie największej popularności muzyki „grunge”. W filmie oprócz Bridget Fondy, Campbella Scotta i Kyry Sedgwick, zagrali także członkowie zespołów Pearl Jam i Soundgarden.

• 27 sierpnia 2021 (piątek), godz. 18.00

Robert De Niro, jako bezwzględny przestępca i Al Pacino, jako policyjny weteran,  zmierzą się na ulicach Los Angeles. Która z legend kina gangsterskiego zwycięży w tym pełnym akcji i trzymającym w napięciu pojedynku?

• 3 września 2021 (piątek), godz. 18.00

Pięknie zrealizowana japońska opowieść o relacjach między rodzicami i ich dziećmi, które zajęte swoimi dorosłym życiem, nie znajdują dla nich czasu. W tle stolica Japonii, Tokio.

• 10 września 2021 (piątek), godz. 18.00

Hałaśliwe i wibrujące neonami Tokio jako tło opowieści o samotności, niezrozumieniu i niewygodzie ról, w jakich obsadza nas życie. Dwoje bohaterów, obcokrajowców zagubionych w japońskiej stolicy spotyka się przypadkowo i zawiązuje nietypową relację.

• 17 września 2021 (piątek), godz. 18.00

Ekranizacja powieści Trumana Capote. Młody początkujący pisarz wprowadza się do luksusowej nowojorskiej kamienicy, gdzie poznaje „call-girl” Holly (Audrey Hepburn). Ta znajomość diametralnie odmieni ich życie.

• 24 września 2021 (piątek), godz. 18.00

Repertuar kina Popiół i Diament