RAZEM Z UKRAINĄ: 24 LUTEGO

Gołąb pokoju
– warsztaty dla dzieci

  • 25 lutego 2023 (sobota), godz. 12.00–13.30
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Gołąb pokojuwarsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 10–12 lat

Razem z Ukrainą 24 lutego_ kwadrat

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza na polsko-ukraińskie wydarzenia związane z rocznicą pełnoskalowej agresji militarnej Federacji Rosyjskiej w Ukrainie.

24 lutego 2022 to data, która na stałe zapisała się w pamięci i świadomości mieszkańców Europy. Inwazja rosyjska położyła się cieniem na życiu milionów Ukraińców, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy – po raz pierwszy od II wojny światowej doszło do tak masowych przesiedleń ludności. Ponad 6 milionów Ukraińców zmieniło miejsce zamieszkania, a ponad 200 tysięcy osób tworzy teraz ukraińską społeczność Wrocławia. Wspólnie chcemy upamiętnić dzień, który trwale zmienił historię naszego kontynentu.


25 lutego 2023, 12.00–13.30

Gołąb pokoju 

  • warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 10–12 lat 
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Polska była jednym z pierwszych krajów, który przyjął Ukraińców po wybuchu wojny. Jak twierdzi autorka warsztatów Ołeksandra Steżko: „Ukraińskie rodziny na zawsze zapamiętają ciepło polskich serc i pomoc okazaną uchodźcom”.

Podczas warsztatów artystycznych dla dzieci wykonamy dwa gołąbki pokoju w barwach flag narodowych Polski i Ukrainy, jako symbol jedności i przyjaźni. Do stworzenia prac wykorzystujemy różnorodne materiały plastyczne.