Rodzinne Poranki Muzyczne

Gramy razem dla babci i dziadka

  • 22 stycznia 2023 (niedziela), godz. 11.00
  • bilet w cenie 10 złotych do nabycia online lub w kasie muzeum
ilustracja Sobotnie spotkania z muzyką

Zapraszamy na obchody Dnia Babci i Dziadka w ramach Rodzinnych Poranków Muzycznych.

Bawmy się wspólnie z babciami i dziadkami w ich święto! Na zajęciach będziemy mieli wyjątkową okazję stworzyć rodzinną orkiestrę, zagrać i zaśpiewać dla babci i dziadka od serca.

Nie zabraknie również zabaw integracyjnych przy akompaniamencie fortepianu i dzwonków. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowy czas, aby celebrować i wzmacniać rodzinne więzi, przy brzmieniu pięknej muzyki. 

Instrumenty:

  • fortepian,
  • dzwonki na tubach,
  • kolorowe clavesy

 


Prowadzące

Klaudia Ligorowska – rytmiczka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu na wydziale Fortepianu, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Rytmiki. Magister pedagogiki i absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Filologii francuskiej. Swoje umiejętności rozwijała na certyfikowanych kursach z logorytmiki, terapii ręki, warsztatach improwizacji fortepianowej, metodyki nauczania rytmiki, teorii uczenia się muzyki wg koncepcji E. E. Gordona, a także na Ogólnopolskich Warsztatach Rytmicznych w Pile. Zawodowo instruktorka rytmiki we wrocławskich placówkach oświatowych, instruktorka zajęć muzycznych w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, nauczycielka wychowania przedszkolnego, wykładowca przedmiotu Metodyka Edukacji Muzycznej na studiach podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu oraz trenerka nauczycieli polonijnych w Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”. Współpracuje również z Muzeum Pana Tadeusza prowadząc „Poranki Muzyczne” dla dzieci. Współpracowała z Telewizją Polską przy tworzeniu programu „Wesoła nauka”. Od kilku lat tworzy szkolenia dla nauczycieli i piosenki dla dzieci pod szyldem „Nutki dla Smyka”. Jest autorką płyty i książki „Dzieckiem fajnie być”.

Aleksandra Szymańska – rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pracuje w przedszkolach, szkołach muzycznych oraz Policealnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu. Tworzy przedstawienia dla dzieci i prowadzi warsztaty z zakresu rytmiki i emisji głosu dla nauczycieli. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a i teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej oraz jest studentką studiów magisterskich teorii muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki i Wydziale Wokalnym w klasie prof. dr hab. Bogdana Makala. Inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Uczestniczka projektu Polski Narodowy Chór Młodzieżowy od 2017 r., animatorka na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sztuka Forma oraz dyrygentka Chóru Melomana Narodowego Forum Muzyki, a od 2018 asystentka prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix. Od 2020 roku współpracuje z firmą Nutki dla smyka, pracuje w Centrum Edukacyjnym NFM. W 2021 roku prowadziła również zajęcia muzyczne dla dzieci w Operze Wrocławskiej, a także dołączyła do Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Mosty Kultury”. Od 2022 prowadzi również Chór Rodzinny w Narodowym Forum Muzyki.


Więcej o cyklu

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza