Kino-poranki rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

• miejsce: Kino Popiół i Diament
    Muzeum Pana Tadeusza
    Rynek 6, Wrocław
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6–12 lat

Zapraszamy rodziny z dziećmi na seans-niespodziankę! W kinie Popiół i Diament pokażemy, że kultowe animacje sprzed lat nadal zachwycają, a wśród najnowszych filmów dla młodych widzów zdarzają się prawdziwe perełki. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty i dyskusje, podczas których porozmawiamy o bohaterach filmów, przyjrzymy się bliżej ich perypetiom i zastanowimy nad tym, czego mogą nas nauczyć.

Od października motywem przewodnim pokazów i warsztatów będą cztery żywioły: woda, ogień, ziemia i powietrze. Odpowiemy sobie na pytania, czy lepiej żyje się w wodzie, czy na ziemi, czy fruwanie w przestworzach może być niebezpieczne i co to tak naprawdę znaczy, że ktoś ma ognisty temperament.

Program na sezon 2019/2020

Październik:

• 13 października 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.30
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: woda
  • 20 października 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.30
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: woda

Kto potrafi oddychać pod wodą? Czy morskie stworzenia słyszą i widzą tak samo jak my? I czy księżniczka z tajemniczych głębin może zakochać się w człowieku? W październiku zapraszamy na pokazy i warsztaty związane z żywiołem wody.

Listopad:

• 10 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.30
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: ziemia
  • 17 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00–13.30
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: ziemia

Stąpamy po niej mocno albo chcemy się pod nią zapaść ze wstydu. Przede wszystkim jednak wiemy, że musimy o nią dbać, bo jest naszym domem. Co jednak może się zdarzyć, kiedy pojawiają się na niej zupełnie nieoczekiwani goście? Przekonamy się podczas listopadowych projekcji i warsztatów, których tematem będzie ziemia.

Grudzień:

• 8 grudnia 2019 (niedziela), godz. 11.00
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: ogień
  • 15 grudnia 2019 (niedziela), godz. 11.00
    Kino-poranki rodzinne. Żywioły: ogień

Bywa siłą niszczącą, ale można też się przy nim ogrzać. W tym zimnym miesiącu przyjrzymy się bliżej żywiołowi ognia. Który z bogów olimpijskich był z nim najbardziej kojarzony? Dlaczego nie warto z nim igrać? I czym jest ciepło domowego ogniska? Przekonamy się podczas grudniowych projekcji i warsztatów!

Kontakt:

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl

#muzealniaki

Więcej o akcji #muzealniaki: