PROGRAM TOWARZYSZĄCY WYSTAWy „DRUKARZE I ROMANSE”

Książka bez tajemnic – warsztaty poświęcone sztuce oprawy

• 19 listopada 2022 (sobota), godz. 10.00–13.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
DRUKARZE I ROMANSE_PLAKAT (1)

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Drukarze i romanse” zapraszamy na warsztaty poświęcone sztuce oprawy, które poprowadzi Ignacy Oboz.

Jak powstawały książki, gdy nie było drukarni? Dlaczego czytamy książkę od deski do deski? Jak wyglądają narzędzia introligatorskie? Warsztaty introligatorskie dla osób dorosłych to okazja do poznania wielu tajemnic, które skrywają stare księgi. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią i konstrukcją książki oraz wykonają własny notes według tradycyjnych technik introligatorskich.

Prowadzący

Ignacy Oboz (ur. 1989) – artysta, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współpracuje z Muzeum Pana Tadeusza i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.

MKiDN_czarne logotyp 2022

Zadanie „Ballada o pewnym poecie i jego wileńskim wydawcy – wystawa w Muzeum Pana Tadeusza” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza