spektakl

50–433 Wrocław
  • spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia
grafika: Dagmara Włoszek-Rabska i Maciej Rabski

Muzeum Pana Tadeusza i Teatr Układ Formalny zapraszają na kwietniowe pokazy spektaklu „W siebie wstąpienie” w reżyserii Marty Streker.

„W siebie wstąpienie” to spektakl w reżyserii Marty Streker rozpisany na trzy głosy, przetkany popkulturowymi psalmami, zlepionymi z odłamów codzienności i kodów promocyjnych z supermarketu.

Trójka bohaterów poszukuje sensu życia pomiędzy odgrzewaną zupą, a ekranem komputera. O czwartej nad ranem, gdy noc styka się z dniem, a życie ze śmiercią, przeżywają cyfrowe zmartwychwstania, jedzą instant wieczerzę i modlą się w Ogrójcu nad kubkiem kawy. Przez krótką chwilę mają szansę zadać ostateczne pytania.

Skrajnie różne postaci splatają się w obraz zabieganej pop-duchowości, gdzie świętości można szukać w publicznych toaletach, a rozpaczy w nigdy nieodczytanych wiadomościach. Gdzie trzeba walczyć, by choć na moment spotkać siebie.

Twórcy

Reżyseria: Marta Streker
Tekst/dramaturgia: Ewa Mikuła
Scenografia: Katarzyna Leks