Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej
– Ojce i Dziatki

• 4 czerwca 2022 (sobota), godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Pawlakiem, które odbędzie się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej jest partnerski i międzypokoleniowy. Międzypokoleniowy, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu. Partnerski, bo stworzyliśmy ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów i odważne parcie do przodu, to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie będzie działał festiwal. Będziemy także w miastach partnerskich, niedalekich, niemal sąsiedzkich, nieco mniejszych, ale niczym nieustępujących, pięknych, z bogatą historią i aspiracjami.

4 czerwca 2022 (sobota), godz. 17.00–18.30

„Trudy życia codziennego – czyli jak żyć bez smartfona” – spotkanie z Pawłem Pawlakiem

• wiek uczestników: 7+

Młody Odkrywco!

Czy wiesz, że świat nie zawsze pełen był elektroniki? Telewizory były jedynie czarno-białe, tablety i komórki nie istniały, a o komputerach wiedzieli tylko nieliczni? Wyobraź sobie funkcjonowanie w czasach, o których mówimy. Czy życie mogło być łatwiejsze, czy wręcz odwrotnie?

Opinie są podzielone, jedno jest jednak pewne: zawsze znalazło się coś do roboty, a także było mnóstwo problemów do rozwiązania. Przyjdź na nasze spotkanie – poznaj „Felcię” i jej wspaniałych twórców, którzy nieco o tych „zamierzchłych” czasach Ci opowiedzą.

Drogi Rodzicu!

Zastanawiasz się czasem, jak wyjaśnić dziecku, iż wirtualna rzeczywistość nie jest światem który istniał zawsze? Że problemy, z którymi borykaliśmy się w dzieciństwie, zdecydowanie różniły się od tych, które napotykają na swojej drodze współczesne dzieci? Nie były jednak mniej ważne – po prostu – inne.

Zapraszamy na magiczne spotkanie, dzięki któremu przeniesiecie się nieco w czasie – do krainy zupełnie innych obyczajów, ale jakże podobnych – dzieci.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2022 r.

*materiały Organizatora

Goście

Paweł Pawlak – ilustrator i autor ponad osiemdziesięciu książek. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Współpracował z twórcami z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei i Kanady. Nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren 2019. Znany z takich książek jak: „Ciao! Ahoj! Hello!” bądź „Czarostatki i parodzieje”. Ostatnio zasłynął także nową graficzną interpretacją „Małego Księcia.