MUZEALNI PASJONACI

Plener graficzny dla seniorów

 • 26–30 sierpnia 2024,
  godz. 10.00–13.00
 • udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Muzealni pasjonaci – plener graficzny dla seniorów


Plener graficzny dla seniorów

 

 • 26–30 sierpnia, godz. 10.00–13.00
 • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
 • obowiązują zapisy:
  zapisy@ossolineum.pl
  tel. 697 415 815, tel. 71 755 06 69

 

„Muzealni pasjonaci” to cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty. Wszystkie tematy nawiązują do bogactwa kultury XIX i XX wieku.

Podczas wakacyjnych spotkań w Muzeum Pana Tadeusza poznamy eksperymentalne techniki graficzne. Poszukamy interesujących motywów w przestrzeni ekspozycyjnej Muzeum i spróbujemy zrealizować swoje pomysły w różnych technikach rysunku. Przekonamy się na własnej skórze, że nie zawsze potrzebna jest specjalistyczna pracownia by zajmować się grafiką warsztatową.


Prowadzenie

Ignacy Oboz (ur. 1989 w Lublinie) – artysta, historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel akademicki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współpracuje z instytucjami kultury m.in. z Muzeum Pana Tadeusza i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Miłośnik fajki i tytoniu oraz kibic klub piłkarskiego ACF Fiorentina.

Partnerzy

logotypy wcs
wrocław miasto spotkań

Projekt Muzealni Pasjonaci. Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

www.wroclaw.pl

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza