MUZEALNI PASJONACI

Plener malarski dla seniorów

  • 15–19 lipca 2024,
    godz. 10.00–13.00
  • udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

Muzealni pasjonaci – plener malarski dla seniorów

„Muzealni pasjonaci” to cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty. Wszystkie tematy nawiązują do bogactwa kultury XIX i XX wieku.

Podczas wakacyjnych spotkań w Ossolineum poznamy tajniki malarstwa plenerowego. Poszukamy atrakcyjnych inspiracji w przestrzeni ogrodu Ossolineum i zrealizujemy prace stosując różne techniki. W tym roku oprócz tradycyjnego malarstwa olejnego i akrylowego spróbujemy techniki akwareli na papierze oraz innych metod eksperymentalnych.


Prowadzenie

Ignacy Oboz (ur. 1989 w Lublinie) – artysta, historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel akademicki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współpracuje z instytucjami kultury m.in. z Muzeum Pana Tadeusza i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Miłośnik fajki i tytoniu oraz kibic klub piłkarskiego ACF Fiorentina.

Partnerzy

logotypy wcs
wrocław miasto spotkań

Projekt Muzealni Pasjonaci. Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

www.wroclaw.pl

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza