#muzealniaki
Szkolenie dla kadrinstytucji kultury

Pracownicy

 • 12–14 czerwca 2024
 • udział w szkoleniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
 • obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy
 • zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2024
 • Muzeum Pana Tadeusza
  Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
  Kamienica Pod Złotym Słońcem
  Rynek 6, 50–106 Wrocław

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na bezpłatne szkolenie dla kadr instytucji kultury #muzealniaki. Tegoroczna edycja poświęcona będzie pracownikom sektora kultury. 

W 2017 roku Muzeum Pana Tadeusza zainicjowało kampanię społeczną #muzealniaki – muzeum nie tylko dla dużych. Celem akcji jest propagowanie uczestnictwa dzieci w kulturze, ale i wspieranie kadr instytucji kultury, które otwierają się na najmłodszych gości.

W 2024 roku odbędzie się już szósta edycja szkolenia pod hasłem #muzealniaki, jego tematem tym razem będą sami pracownicy instytucji kultury i ich szeroko rozumiany dobrostan. Zdajemy sobie sprawę, że zmotywowani i zadowoleni pracownicy stanowią fundament nowoczesnej, profesjonalnej i mądrej oferty kulturalnej, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. 

Podczas tegorocznej edycji szkolenia skupimy się na kadrach muzeów, domów kultury i bibliotek z małych miejscowości, ponieważ rozumiemy potrzebę wsparcia pracowników kultury w radzeniu sobie ze stresem, przemęczeniem oraz brakiem satysfakcji zawodowej, które mogą prowadzić do wypalenia zawodowego.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!


Zgłoszenia

Do udziału w szkoleniu zapraszamy pracowników: muzeów, bibliotek, domów kultury i innych instytucji kultury, którzy chcą uczestniczyć w szkoleniu pod hasłem #muzealniaki, jego tematem tym razem będą sami pracownicy instytucji kultury i ich szeroko rozumiany dobrostan.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, dodatkowo organizator zapewnia dwa noclegi z 12 na 13 czerwca i z 13 na 14 czerwca 2024 oraz wyżywienie. Ewentualny nocleg z 11 na 12 czerwca oraz z 14 na 15 czerwca, a także koszty podróży uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Pierwszeństwo mają zgłoszenia osób z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona i obejmuje 30 osób. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2024.

Szkolenie odbywa się w Muzeum Pana Tadeusza, Oddziale Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (Rynek 6, Wrocław).


Poprzednie edycje szkoleń


Zachęcamy do obejrzenia filmów dokumentujących poprzednie edycje szkoleń dla kadr instytucji kultury organizowanych w Muzeum Pana Tadeusza pod hasłem #muzealniaki.


Partnerzy


Projekt „#muzealniaki. Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Pracownicy” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mkidn