Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów w Muzeum Pana Tadeusza

20 maja podczas Nocy Muzeów odwiedziło nas 2 tysiące osób! Dziękujemy!

Poniżej program wydarzeń, który przygotowaliśmy dla zwiedzających:

• sobota, 20 maja 2017
    warsztaty od godz. 16.00
    ekspozycja czynna od 17.00 do 24.00
    (ostatnie wejście o 23.00)
  • wstęp wolny!

• 16.00–17.00 | Książka marzeń – papier z wyobraźni
    warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat
    prowadzenie: Kinga Łaska
    Sala warsztatowa

Książka jest dziełem sztuki – ważny jest każdy detal, nawet wewnętrzna część okładki. Nauczymy się tworzyć papier marmurkowy, który może być pięknym wykończeniem książki. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne wymyślne wzory tego papieru.
Obowiązują zapisy: edukacja-mpt@ossolineum.pl

• 17.00–19.00 oraz 21:00–23:00 | Roman Tyczek – spotkanie z Awatarem
    Tunel Wrażeń

Interaktywne spotkanie z tajemniczym gościem w Muzeum Pana Tadeusza, który zabierze nas w podróż w czasie i opowie wiele niesamowitych historii z dawnych lat.

• 17.00 | Muzyka na żywo
    Johannes Brahms, Heitor Villa-Lobos
    Salon romantyczny

Marzena Kowalska – pianistka. Doktorantka na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. C. Saneckiego. Koncertuje jako solistka, kameralistka i akompaniatorka. Laureatka wielu konkursów pianistycznych.

• 18.00 | Czytanie wierszy romantycznych
    Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid
    I piętro ekspozycji stałej Rękopis Pana Tadeusza

Wiesław Cichy – aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z przedstawień w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Ad Spectatores i Teatrze Muzycznym Capitol, z serialu Wataha czy najnowszego filmu Jestem mordercą, nagrodzony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

• 19.00 | Muzyka polska na balkonie
    Dziedziniec Muzeum

Zespół w składzie: Bartosz Pernal (puzon), Karolina Pernal (saksofon tenorowy) oraz Hubert Mąkosa (gitara) wykona przede wszystkim kompozycje polskich twórców. Przeplatające się linie melodyczne saksofonu tenorowego i puzonu, wraz z akompaniamentem gitary, stworzą unikalne i wyrafinowane brzmienie.

• 20.00 | Czytanie fragmentów Pana Tadeusza
    II piętro ekspozycji stałej Rękopis Pana Tadeusza

• 21.00 | Muzyka na żywo
    Johannes Brahms, Heitor Villa-Lobos
    Salon romantyczny

• 21.00 | Czytanie fragmentów tekstów Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Władysława Bartoszewskiego
    I i II piętro ekspozycji stałej Misja: Polska

Rafał Kronenberger – aktor teatralny i filmowy, występuje m.in w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Telewizji, zagrał w takich filmach i serialach jak: Egoiści, Katyń, Plebania czy Pierwsza miłość.

• 22.00 | Czytanie wierszy Tadeusza Różewicza
    Sala wystaw czasowych

• 23:00  | Finał: muzyka na balkonie
    Dziedziniec Muzeum

Wstęp wolny!

Więcej informacji o Nocy Muzeów we Wrocławiu.

patronat wydarzenia: Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Dolnośląski