Oblicza wojny
Bergman, Bogart, Connery, Hackman

przegląd filmowy w Muzeum Pana Tadeusza

• 5 października–14 grudnia 2019 (soboty), godz. 11.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum

W każdą sobotę o godzinie 11.00 zapraszamy do kina Popiół i Diament na pokazy filmowe, odbywające się w ramach cyklu „Oblicza wojny”.

II wojna światowa szybko stała się inspirującym tematem dla reżyserów. Już w czasie jej trwania powstawały filmy opowiadające o najnowszych wydarzeniach na froncie. Wśród nich znalazły się też te o wymowie propagandowej. W cyklu „Oblicza wojny” zobaczmy znakomitych aktorów i monumentalne realizacje wydarzeń historycznych w oscarowych filmach. Od samotnych zmagań Anglików po upadku Polski i Francji, poprzez włączenie się Amerykanów do wojny, oblężenie Stalingradu, aż po walki na Pacyfiku – przed każdą projekcją nakreślimy tło historyczne i opowiemy, na ile film jest zgodny z historycznymi realiami.

Chcesz znać tytuły filmów? Podajemy je tylko w newsletterze. Formularz znajdziesz na dole naszej strony internetowej.