Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”

„Odnowa przeszłości” – warsztaty artystyczne dla dorosłych

  • 14 października 2023 (sobota), godz. 16.00
  • warsztaty artystyczne dla młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy
  • prowadzenie: Kinga Łaska

W ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla młodzieży i osób dorosłych.

W przeszłości proces retuszowania zdjęć był znacznie bardziej złożony i czasochłonny niż obecnie. Dzisiaj, dzięki zaawansowanym narzędziom dostępnym w programach graficznych, stał się znacznie bardziej efektywny. Zanim era cyfrowego retuszu nadeszła, fotografię poprawiano za pomocą ręcznych technik i narzędzi. Proces ten był pracochłonny i wymagał wyjątkowej cierpliwości, precyzji i nierzadko umiejętności artystycznych. Każda poprawka musiała być dokładnie przemyślana i wykonana, aby zachować autentyczność portretowanej osoby. Retuszerka musiała dbać o to, aby nadmiernie nie poprawiać zdjęcia, co mogłoby sprawić, że osoba na fotografii wyglądałaby nienaturalnie. Czy marzysz o podróży w czasie i odkryciu tajemnic dawnych technik fotograficznych? Jeśli tak, to nasze warsztaty retuszu zdjęć dawnymi technikami są stworzone właśnie dla Ciebie!


Prowadząca

Kinga Łaska – koordynatorka Sekcji Edukacji Muzeum Pana Tadeusza. Artystka plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Odwiedź Muzeum Pana Tadeusza