• 4 grudnia 2021 (sobota), godz. 14.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • wejściówki do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza

Oko poety– oprowadzanie kuratorskie po wystawie Pan Tadeusz Różewicz”.

Podczas oprowadzania skupimy się przede wszystkim na warstwie wizualnej wystawy i spróbujemy rozszyfrować obecne w niej metafory. Co oznaczają ślad po krucyfiksie, spalone książki, stare zabawki? Jakie zagadki kryją obrazy artystów z II Grupy Krakowskiej? Skąd wiadomo, że normalni ludzie mają w głowie trójkąty i kwadraty, a poeci kule?

Prowadzanie

Maria Marszałek – absolwentka historii sztuki i psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Laureatka stypendium „European Museum of the Year Award” dla młodych pracowników muzeów, nauczyciel akademicki. Pracuje w Gabinecie Literackim im. Tadeusza Różewicza w Muzeum Pana Tadeusza, współautorka wystawy „Pan Tadeusz Różewicz”, autorka publikacji naukowych, scenariuszy filmowych oraz esejów i materiałów edukacyjnych poświęconych poecie. Wciąż pracuje nad rozprawą doktorską o ekfrazach.

mkdnis logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patroni

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Wroclife, Magazyn Szum

Partner medialny: Tygodnik Powszechny