Polska zobacz więcej: weekend za pół ceny

UWAGA!

Wydarzenie odwołane w związku z wytycznymi dotyczącymi bieżącej sytuacji epidemiologicznej

 • 20–22 marca 2020
polska zobacz więcej wiosna 2020

Akcja Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny to ogólnopolska kampania promocyjna, dzięki której każdy może odkrywać piękno naszego kraju w korzystnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Muzeum Pana Tadeusza! 

W ramach promocji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny zachęcamy do odwiedzenia wystaw stałych Rękopis „Pana Tadeusza” i Misja: Polska. 

Wystawa stała Muzeum Pana Tadeusza składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, Rękopis „Pana Tadeusza”, opowiada o powstaniu i recepcji książki niezwykłej – być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych – to zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę.

Druga część wystawy stałej, Misja: Polska, to wystawa o romantycznej idei wolności przeniesionej w realia II wojny światowej i czasów powojennych. Na przykładzie życiorysów Jana Nowaka– Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego prezentuje losy pokolenia, które dorastało w wolnej po 123 latach zaborów ojczyźnie, ale w 1939 roku stanęło przed koniecznością walki o niepodległość, a następnie o suwerenną obecność Polski w nowoczesnej Europie. Obaj świadkowie historii przekazali Ossolineum bezcenne zbiory dokumentujące ich losy, wydarzenia, w których uczestniczyli, a także kolekcje dzieł sztuki i archiwa.

W ramach promocji od 20 do 22 marca 2020 za pół ceny możemy zwiedzić muzeum indywidualnie, jak i skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem.


Oferta
Muzeum Pana Tadeusza

piątek–niedziela, 20–22 marca 2020

 • bilet indywidualny normalny: 10 zł (cena regularna 20 zł)
 • bilet indywidualny ulgowy: 5 zł (cena regularna 10 zł)
  ulga przysługuje: młodzieży uczącej się (z legitymacją szkolną/studencką) do 26. roku życia, emerytom i rencistom (na podstawie legitymacji), osobom niepełnosprawnym (na podstawie legitymacji/orzeczenia)
 • bilet rodzinny: 10 zł (cena regularna 20 zł)
  bilet przysługuje grupie od 2 do 6 osób, w tym przynajmniej 1 osoba musi mieć powyżej 18 lat i przynajmniej 1 osoba musi mieć poniżej 18 lat
 • przewodnik: 50 zł (cena regularna 100 zł)
  zwiedzanie z przewodnikiem możliwe po wcześniejszym wykupieniu biletów; liczba dostępnych przewodników jest ograniczona
PZW_wiosna_2020

Powyżej podano ceny przed i po zniżce. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 lutego w kasach muzeum oraz online.