Europejskie Dni Dziedzictwa

„Przepis na niezapomnianą wyprawę”
– oprowadzanie kuratorskie
i warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat

• 18 września 2022 (niedziela), godz. 12.00–13.30
  • prowadzenie: Aldona Mikucka
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona,
  • wejściówki do odebrania w kasach muzeum od 1 września

Zapraszamy na spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Pana Tadeusza.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Romantyczna włóczęga po Sudetach” przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach, które po wysłuchaniu wielu fascynujących faktów i legend dowiedzą się także, jak można utrwalać artystycznie swoje dalekie podróże, ale także mikrowyprawy po najbliższej okolicy oraz spacery po swoim mieście.

Podążając tropem miejsc przedstawionych na rysunkach i akwarelach Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego, artysty-wędrowca sprzed niemal dwustu lat, poznamy najciekawsze zakątki Sudetów. Znajdą się wśród nich górskie wodospady i labirynty, ruiny zamków oraz skały o osobliwych kształtach. Jak na romantycznych wędrowców przystało, spróbujemy wsłuchać się w zaklęte w nich opowieści, a następnie podejmiemy próbę stworzenia własnego dziennika podróży.

O prowadzącej

Aldona Mikucka – absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, edukatorka muzealna, plastyczka, przewodniczka miejska po Wrocławiu działające w Stowarzyszeniu Podróżników TUiTAM. Od 2011 roku zajmuje się popularyzacją zbiorów Ossolineum m.in. poprzez przygotowywanie scenariuszy lekcji muzealnych oraz warsztatów artystycznych z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji”. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej „Piast” z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum (2013), kuratorka wystawy czasowej „Nasz malarz Orłowski”. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum (2019).