Kino Popiół i Diament

• 6 października–15 grudnia 2021
  • każda środa, godz. 18.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum
  • jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki
Informujemy, że od 15 grudnia 2021 zmienia się limit osób mogących uczestniczyć w seansach w kinie Popiół i Diament w Muzeum Pana Tadeusza.

Osoby bez Unijnego Certyfikatu Covid są zobowiązane do pobrania bezpłatnej wejściówki na seans. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w naszym kinie może przebywać trzynaście osób z niezweryfikowanym certyfikatem covidowym oraz trzydzieści jeden osób, które go okazały.

W celu weryfikacji osoby, które nie posiadają wejściówek, zostaną poproszone o przedstawienie Unijnego Certyfikatu Covid. W kinie obowiązuje zakaz konsumpcji.

W każdą środę zaprezentujemy filmy z cyklu „Przyjaźń kobiet”, w nim zaś najpiękniejsze kinowe portrety obrazujące różne oblicza relacji między kobietami.

Repertuar

grudzień 2021

• 1 grudnia 2021 (środa), godz. 18.00

Miłość w ognistym odcieniu na kanwie powieści Alice Walker. Jedenaście nominacji do Oscara. Obraz amerykańskiego południa ery z początków jazzu.

• 8 grudnia 2021 (środa), godz. 18.00

Ciesząca się pozycją, autorytetem i sukcesami zawodowymi Marion zaczyna dostrzegać rysy w swym na pozór doskonale ułożonym życiu. A to za sprawą zwierzeń młodej kobiety, które podsłuchuje zza ściany mieszkania.

• 15 grudnia 2021 (środa), godz. 18.00

Losy czterech bohaterek w akompaniamencie ścieżki filmowej autorstwa Babyface'a. Siedem Platynowych Płyt i nagroda Grammy dla najlepszego utworu R'n'B. Ponadto gwiazdorska obsada.

listopad 2021

• 3 listopada 2021 (środa), godz. 18.00

Matka Astrid trafia do więzienia za zamordowanie kochanka. Dziewczyna rozpoczyna wędrówkę po kolejnych rodzinach zastępczych.

• 10 listopada 2021 (środa), godz. 18.00

Staruszka opowiada historię życia i przyjaźni dwóch kobiet w burzliwych latach 30. XX wieku.

• 17 listopada 2021 (środa), godz. 18.00

Grupa kobiet w średnim wieku wydaje kalendarz ze swoimi nagimi zdjęciami, by pozyskać fundusze na funkcjonowanie miejscowego szpitala.

• 24 listopada 2021 (środa), godz. 18.00

Sufrażystki zostają zmuszone do działania w podziemiu oraz gry w kotka i myszkę z coraz bardziej brutalnym państwem.

październik 2021

• 6 października 2021 (środa), godz. 18.00

W poszukiwaniu spokoju Finn wyjeżdża na wieś do babci. Spotkane tam przyjaciółki i krewne okażą się niewyczerpanym źródłem opowieści i inspiracji.

• 13 października 2021 (środa), godz. 18.00

Weekendowa wycieczka dwóch przyjaciółek wskutek tragicznych wydarzeń zmienia się w ucieczkę przed policyjnym pościgiem aż na skraj kanionu.

• 20 października 2021 (środa), godz. 18.00

Życie amerykańskich wyższych sfer stanu Missisipi widziane od kuchni i zapowiedź obyczajowej rewolucji, spięte w humorystyczną opowieść widzianą oczami początkującej pisarki.

• 27 października 2021 (środa), godz. 18.00

Cztery przyjaciółki spotykają się po latach, konfrontując swoje życie z pełnymi idealizmu wyobrażeniami i marzeniami z czasów dzieciństwa.

Repertuar kina Popiół i Diament