Rodzinne poranki muzyczne

  • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

  • ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie Romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza.

rodzinne poranki muzyczne

Październik 2021


24 października 2021 (niedziela), godz. 11:00

Witajcie w perkusyjnej bajce

prowadzenie:
Judyta Dogońska – rytmiczka, perkusistka, muzykolożka, tancerka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu w klasie fortepianu i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Rytmiki oraz Instrumentów Dętych i Perkusji. Uczęszczała do Studium Tańca i Baletu przy Operze Wrocławskiej, gdzie uczyła się tańca klasycznego, musical dance, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego i funky jazz. Ukończyła również studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Brała udział w licznych projektach muzycznych współpracując z instytucjami kultury, takimi jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Opera Wrocławska, Muzeum Pana Tadeusza. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć rytmicznych i umuzykalniających dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach muzycznych I stopnia. Od lat śpiewa we wrocławskim Zespole Wokalnym ,,RONDO”, ponadto interesuje etnicznymi instrumentami perkusyjnymi i gra brazylijską sambę batucadę.

Julianna Jurkiewicz – perkusistka i dyrygentka. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z Chórem Chłopięcym NFM i Fundacją Sound Factory. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci oraz warsztaty muzyczne dla dorosłych. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie perkusji. Brała udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą organizowanych między innymi przez Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol czy Filharmonię Narodową.

Październik 2020


4 października 2020 (niedziela), godz. 11.00

Z rytmem za pan brat – nasz perkusyjny świat

prowadzenie:
Judyta Dogońska rytmiczka oraz magister muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu na wydziale Fortepianu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Rytmiki i Perkusji. Od 2014 roku nauczycielka rytmiki we wrocławskich placówkach przedszkolnych oraz żłobkach. Udziela się w „Zespole Wokalnym Rondo” oraz w szkole brazylijskiej samby batucady „Sete Rios”. Od kilku lat współpracuje również z Muzeum Pana Tadeusza prowadząc „Poranki Muzyczne” dla dzieci.

Julianna Jurkiewicz – perkusistka i dyrygentka. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Perkusji. Brała udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą organizowanych między innymi przez Narodowe Forum Muzyki, Filharmonię Narodową.


18 października (niedziela), godz. 11.00

Drewniana rodzina – flet, fagot i inni przyjaciele

prowadzenie:
Karol Kuś – fagocista, uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Gra w orkiestrze i różnych projektach muzycznych. Do tej pory występował z orkiestrami w miejscach takich jak Narodowe Forum Muzyki, zamek Topacz czy Radio Wrocław. Oprócz gry na instrumencie śpiewa. Największym osiągnięciem chóralnym był śpiew w oficjalnym chórze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Poza muzyką studiuje na AWF we Wrocławiu.

Gabriela Cybuch – flecistka i muzykoterapeutka, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu w specjalności flet poprzeczny. Czynnie koncertuje z zespołem Bethel, Fox in the Box, Francis Tuan oraz projektami coverowymi. Pasje muzyczne łączy z pracą muzykoterapeutyczną prowadząc zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Marzec 2020


1 marca 2020 (niedziela), godz. 11.00

Bum, bum, bum zrobimy razem szum

prowadzenie:
Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” i specjalności „Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki oraz jest na animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory. 


22 marca 2020 (niedziela), godz. 11.00

Opowiastki o altówce

prowadzenie:
Katarzyna Bartos – absolwentka klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, która pasją do muzyki zaraziła się w wieku 7 lat. Jej wielką miłością jest altówka – siostra skrzypiec. Asystent w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i studentka studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Certyfikowana nauczycielka Music Together® – amerykańskiej metody umuzykalniania dzieci i niemowląt.

Luty 2020


2 lutego 2020 (niedziela), godz. 11.00

Skrzypce i cztery struny świata

prowadzenie:
Aleksandra Socewicz  skrzypaczka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od wielu lat prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i dorosłymi oraz współpracuje ze szkołą Montessori. Lubi łączyć muzykę z podróżami, a swoje muzyczne wspomnienia z różnych stron świata publikuje na YouTube jako Hola Ola Violin.


23 lutego 2020 (niedziela), godz. 11.00

 W krainie fagotu

prowadzenie:
Karol Kuś – fagocista, uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Gra w orkiestrze i różnych projektach muzycznych. Do tej pory wystąpił z orkiestrami w miejscach takich jak Narodowe Forum Muzyki, zamek Topacz czy Radio Wrocław. Oprócz gry na instrumencie śpiewa. Największym osiągnięciem chóralnym był śpiew w oficjalnym chórze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Poza muzyką studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Styczeń 2020


5 stycznia 2020 (niedziela), godz. 11.00

Odetchnijmy po świętach, czyli skąd się bierze dźwięk w saksofonie?

prowadzenie:
Małgorzata Mazij – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2018 roku ukończyła studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: saksofon. Obecnie kontynuuje kształcenie w zakresie gry na saksofonie na studiach II stopnia. Jest również studentką Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych. Od 2009 roku jest członkiem Zespołu Wokalnego „Rondo”, funkcjonującego przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.


26 stycznia 2020 (niedziela), godz. 11.00
Pan tenorek!

prowadzenie:
Dominik Jarocki  absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, w klasie dyrygowania dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny, prof. nadzw. Swoje kształcenie muzyczne rozpoczynał w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku, w klasie fortepianu. W latach 2011-2014 student Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Muzykologia (studia I stopnia). Dyrygent, założonego przez siebie w roku 2012, Chóru Kameralnego Piu Mosso, z którym występuje na różnych festiwalach, koncertach i konkursach chóralnych w Polsce i za granicą zdobywając liczne nagrody. Od stycznia 2017 roku, dyrygent Chóru Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Bierze udział w licznych warsztatach wokalnych m.in. nowoczesnej metody improwizacji wielogłosowej - CircleSong, prowadzonych przez Rogera Treece’a w Olsztynie czy w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym w ramach projektu Akademia Chóralna NFM.

Grudzień 2019


1 grudnia 2019 (niedziela), godz. 11.00
Miechowanki, czyli z akordeonem hulanki

prowadzenie:
Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, które swoje umiejętności rozwijał w wielu ośrodkach: Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi klasę akordeonu, zajęcia muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz własną szkołę muzyki – Mezzo Forte Autorska Szkoła Muzyki.

Listopad 2019


3 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00
Na 34 strunach harfy

 

prowadzenie:
Wanda Pieniak
– Harfistka, studentka Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, realizując projekty związane z ich umuzykalnianiem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka i związana z nią gra na instrumentach takich jak harfa oraz fortepian.


24 listopada 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
Z gitarą za pan brat

prowadzenie:
Klaudia Kurjan – absolwentka Szkoły Muzycznej I st. na Wydziale Fortepianu oraz Szkoły Muzycznej II stopnia na Wydziale Rytmiki, magister pedagogiki. Instruktor zajęć muzycznych w Narodowym Forum Muzyki i placówkach oświatowych na terenie Wrocławia oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego. Do Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie, które będzie zarówno nauką o instrumentach połączoną z zabawą przy rytmach na żywo, jak też muzycznym bajkoopowiadaniem i wspólnym śpiewaniem. &d=5

Październik 2019


13 października 2019 (niedziela), godz. 11.00

Instrument w koronie – opowieści o flecie poprzecznym

prowadzenie:
Gabriela Cybuch  studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia. Absolwentka PSM we Wrocławiu w specjalności flet poprzeczny. Od 10 lat czynnie działająca na polskiej scenie muzycznej wokalistka i flecistka występująca na wielu festiwalach w całej Polsce. Czynnie koncertuje z zespołem Bethel oraz zespołem Fox in the Box. Pasje muzyczne łączy z pracą muzykoterapeutyczną. Prowadzi zajęcia i warsztaty zarówno muzyczne jak i muzykoterapeutyczne.


27 października 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
Po czarnych i po białych  wędrówka po klawiszach fortepianu

prowadzenie:
Aleksandra Dudycz studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” i specjalności „Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki oraz jest na animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory.

Kontakt:

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651