Oferta na sezon 2021/2022

Rodzinne poranki muzyczne

  • niedziele, godz. 11.00
    • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie Romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza.


Minione


czerwiec 2022


Spektakl „Muzyczna bajka”

  • 5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 11.00

„Muzyczna bajka” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki: „Piosenka, Piosenka”, „Klawiatura”, „Mole”, „Profesor Wiolin i Bas”, „Piosenka o nutkach” oraz finałowa „Nasza bajka”. Autorkami „Muzycznej bajki” są byłe członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

scenariusz:
Paulina Michalska
Melisa Bereżańska
Aleksandra Szymańska
Karolina Altmajer-Moskal
Anna Kubiak

występują:
Karolina Altmajer-Moskal
Mateusz Czajka
Dominik Jarocki 
Julianna Jurkiewicz
Paulina Michalska
Aleksandra Szymańska

Wydarzenie w ramach Dnia Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza.


maj 2022


„Hej, na wrocławskim rynku!”

  • 8 maja 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Hanna Gąsiorek ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku pedagogika muzyczno-ruchowa/rytmika na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu oraz kompozycję i teorię muzyki ze specjalnością rytmika na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki Émile’a Jaques’a-Dalcroze’a oraz w pokrewnych jej metodach umuzykalniania, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w Polsce (Katowice, Łódź, Poznań) i za granicą (Wiedeń, Bruksela). Jest dwukrotną stypendystką programu Erasmus; studiowała w Hannoverze (2014) i Barcelonie (2016). Posiada dyplom instruktorki tańca o specjalności taniec ludowy. Obecnie tańczy w grupie baletowej Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław, prowadzi również dziecięcy zespół ludowy przy Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz, gdzie pracuje jako nauczycielka rytmiki i kształcenia słuchu. Prowadzi również lekcje muzyczne w Centrum Edukacyjnym Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Współpracuje z Państwową Szkołą Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego, której jest absolwentką, oraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Oprócz działań w szkolnictwie muzycznym na co dzień pracuje we wrocławskich przedszkolach jako instruktorka rytmiki oraz prowadzi warsztaty z rytmiki oraz tańca ludowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, również w języku angielskim i niemieckim.

Aleksandra Socewicz skrzypaczka, kompozytorka oraz nauczycielka muzyki. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, kształciła się również na zagranicznych uczelniach w Niemczech i Hiszpanii. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Uwielbia podróżować i kolekcjonować instrumenty z różnych stron świata. Satysfakcję sprawia jej wprowadzanie dzieci w świat muzyki, uczy również dorosłych, chcących rozpocząć swoją przygodę z grą na instrumentach.

Dominik Maciążek wszechstronny muzyk, który swoje umiejętności rozwijał w tak prestiżowych ośrodkach jak Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi swoją klasę akordeonu, zajęcia muzyczne oraz warsztaty dla dzieci.


Bum, bum, bum zróbmy szum!

  • 29 maja 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Aleksandra Szymańska – rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury, inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy przedstawienia dla dzieci, prowadzi warsztaty z zakresu rytmiki i emisji głosu dla nauczycieli. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a i teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Naukę gry na fortepianie i śpiewu chóralnego zaczęła w wieku 6 lat, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Następnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki i Wydziale Wokalnym w klasie prof. dr hab. Bogdana Makala. Jest absolwentką studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie studiuje na II roku studiów magisterskich na kierunku teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją technikę wokalną rozwija w projekcie Polski Narodowy Chór Młodzieżowy od 2017 roku. Od tego samego roku jest również animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana w Narodowym Forum Muzyki. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, a od 2018 r. kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie, a także wiedzę o muzyce, warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu. Od 2018 jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix w Narodowym Forum Muzyki, od 2020 roku współpracuje z firmą Nutki dla smyka i Centrum Edukacyjnym NFM. Od 2021 roku prowadzi również zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.


kwiecień 2022


Podróże po strunach

  • 10 kwietnia 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Natalia Koza – w 2019 roku ukończyła studia magisterskie w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej oraz Violetty Wysockiej-Marciniec. Wcześniej ukończyła również studia z muzykoterapii oraz pedagogikę ogólną. Zajmuje się przede wszystkim muzyką kameralną. Oprócz współpracy z mężem wchodzi w skład oktetu wokalnego działającego we Wrocławiu oraz na stałe współpracuje z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Przez wiele lat była śpiewaczką Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, wykonując również partie solowe. Przed rozpoczęciem nauki śpiewu ukończyła II stopień szkoły muzycznej grając na skrzypcach. Oprócz muzyki klasycznej śpiewa muzykę rozrywkową oraz świetnie odnajduje się w improwizacji. Jest jedną z solistek wrocławskiego koncertu wNieboGłosy.

Artur Koza w 2018 roku ukończył studia z dyrygentury symfonicznej i operowej w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego, a w 2016 roku gitarę klasyczną w klasie prof. Piotra Zaleskiego. Jest aktywnym dyrygentem i gitarzystą. Pracuje jako asystent Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. Jako gitarzysta szczególnie upodobał sobie muzykowanie kameralne. Był członkiem rozmaitych zespołów, nie tylko gitarowych. Obecnie oprócz współpracy z żoną tworzy wyjątkowe trio gitarowe Wroclaw Guitar Ensemble. W czasie swojej nauki w szkole oraz studiów zdobywał nagrody na konkursach gitarowych oraz brał udział w licznych kursach.


Skrzypce w Krainie Czarów

  • 24 kwietnia 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Aleksandra Socewicz  skrzypaczka, kompozytorka oraz nauczycielka muzyki. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, kształciła się również na zagranicznych uczelniach w Niemczech i Hiszpanii. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Uwielbia podróżować i kolekcjonować instrumenty z różnych stron świata. Satysfakcję sprawia jej wprowadzanie dzieci w świat muzyki, uczy również dorosłych, chcących rozpocząć swoją przygodę z grą na instrumentach.


marzec 2022


Podróże z harfą po różnych częściach świata

  • 6 marca 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Wanda Jabłońska – harfistka, wokalistka, pianistka, magister muzykologii. Ukończyła studia w Instytucie Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, realizując projekty związane z ich umuzykalnianiem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Ponadto działa w ramach innych wrocławskich projektów muzycznych np. współpracowała podczas tworzenia słuchowiska pt. „Ptaki nocne” w reżyserii Marzeny Sadochy. Prywatnie mama dwójki chłopców. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka, w szczególności skupiająca się wokół harfy i fortepianu.


Na perkusji i fortepianie – czas na szalone granie!

  • 13 marca 2022 (niedziela), godz. 11.00
  • w warsztatach mogą uczestniczyć osoby zapisane na Karnawałowe granie przy fortepianie (zajęcia przeniesione z 30 stycznia 2022)

prowadzenie:
Aleksandra Szymańska – rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury, inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy przedstawienia dla dzieci, prowadzi warsztaty z zakresu rytmiki i emisji głosu dla nauczycieli. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a i teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Naukę gry na fortepianie i śpiewu chóralnego zaczęła w wieku 6 lat, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Następnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki i Wydziale Wokalnym w klasie prof. dr hab. Bogdana Makala. Jest absolwentką studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie studiuje na II roku studiów magisterskich na kierunku teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją technikę wokalną rozwija w projekcie Polski Narodowy Chór Młodzieżowy od 2017 roku. Od tego samego roku jest również animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana w Narodowym Forum Muzyki. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, a od 2018 r. kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie, a także wiedzę o muzyce, warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu. Od 2018 jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix w Narodowym Forum Muzyki, od 2020 roku współpracuje z firmą Nutki dla smyka i Centrum Edukacyjnym NFM. Od 2021 roku prowadzi również zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.


O tym jak mały Adolf został konstruktorem, czyli jak powstał saksofon

  • 20 marca 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Małgorzata Pleban – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym w klasie saksofonu profesora Mieczysława Stachury oraz studia I stopnia na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej w zakresie Edukacji Muzycznej oraz Prowadzenia Zespołów Wokalnych i instrumentalnych. Obecnie uczy muzyki w jednej z podwrocławskich szkół podstawowych oraz kontynuuje studia w zakresie gry na saksofonie. Od wielu lat śpiewa również w Zespole Wokalnym „Rondo”.


luty 2022

W trosce o bezpieczeństwo wszyscy uczestnicy zajęć i ich opiekunowie zobowiązani są do okazania Unijnego Certyfikatu Covid (z wyjątkiem dzieci poniżej piątego roku życia).

 


Wiolonczela głos zamknięty w instrumencie

  • 6 lutego 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Anna Waluśkiewicz – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Urszuli Marciniec-Mazur. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów dla solistów jak i zespołów kameralnych. Warsztat gry doskonaliła pod okiem dr Aldony Markowicz i mgr Katarzyny Baranowskiej. Uczestniczyła w lekcjach i kursach mistrzowskich między innymi z dr hab. Dominikiem Połońskim, dr Rafałem Kwiatkowskim, prof. Robertem Traininim i Giovannim Sollimą. Od 2018 roku uczy gry na wiolonczeli w Szkole Muzycznej Arka, gdzie pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jako muzyk sesyjny współpracuje z Alicją Janosz.


Kontrabas największy ze smyków

  • 20 lutego 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Wojciech Kors – absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu jazzowego oraz student psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywał od najmłodszych lat, m.in. na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu i Wrocławskiego Teatru Lalek. Jest dwukrotnym laureatem konkursu Azoty Jazz Contest w Tarnowie. W swojej pracy łączy umiejętności muzyczne z zainteresowaniem naukami społecznymi. Od 2020 roku związany z Centrum Edukacyjnym Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.


styczeń 2022

W trosce o bezpieczeństwo styczniowe warsztaty odbędą się w formule online. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zachęcamy do zapisywania się poprzez formularze.


Kolędowanie przy fortepianie

  • 16 stycznia 2022 (niedziela), godz. 11.00

 

prowadzenie:
Aleksandra Szymańska

Informacje praktyczne:

  • zajęcia nadawane będą z Muzeum Pana Tadeusza i odbędą się w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM
  • do wzięcia udziału w muzycznym spotkaniu potrzebny jest komputer z kamerą i dobre łącze internetowe
  • link do zajęć wraz z instrukcją logowania oraz lista potrzebnych do przygotowania materiałów zostaną Państwu przesłane w środę poprzedzającą termin zajęć

Karnawałowe granie przy fortepianie

  • 30 stycznia 2022 (niedziela), godz. 11.00

Uwaga! Zajęcia zostają przełożone na 13 marca 2022.

 

prowadzenie:
Aleksandra Szymańska rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury, inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy przedstawienia dla dzieci, prowadzi warsztaty z zakresu rytmiki i emisji głosu dla nauczycieli. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a i teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Naukę gry na fortepianie i śpiewu chóralnego zaczęła w wieku 6 lat, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Następnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki i Wydziale Wokalnym w klasie prof. dr hab. Bogdana Makala. Jest absolwentką studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie studiuje na II roku studiów magisterskich na kierunku teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją technikę wokalną rozwija w projekcie Polski Narodowy Chór Młodzieżowy od 2017 roku. Od tego samego roku jest również animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana w Narodowym Forum Muzyki. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, a od 2018 r. kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie, a także wiedzę o muzyce, warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu. Od 2018 jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix w Narodowym Forum Muzyki, od 2020 roku współpracuje z firmą Nutki dla smyka i Centrum Edukacyjnym NFM. Od 2021 roku prowadzi również zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.

Informacje praktyczne:

  • zajęcia nadawane będą z Muzeum Pana Tadeusza i odbędą się w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM
  • do wzięcia udziału w muzycznym spotkaniu potrzebny jest komputer z kamerą i dobre łącze internetowe
  • link do zajęć wraz z instrukcją logowania oraz lista potrzebnych do przygotowania materiałów zostaną Państwu przesłane w środę poprzedzającą termin zajęć

grudzień 2021


Duże i małe, wszystkie drewniane opowieści o flecie poprzecznym i fagocie

  • 5 grudnia 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Gabriela Cybuch – flecistka, muzykoterapeutka i nauczyciel śpiewu. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na specjalności muzykoterapia. Flecistka i wokalistka czynnie działająca przy licznych projektach muzycznych (m. in. zespół Fox in the Box, Francis Tuan, Bethel oraz zespół coverowy) i inicjatywach teatralnych. Współpracuje z Dolnośląskim Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu terapii tańcem i muzykoterapii. Pracuje we Wrocławskiej Szkole Śpiewu, gdzie prowadzi zajęcia wokalne dla dorosłych i dzieci.

Karol Kuś – fagocista, uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Gra w orkiestrze, współpracuje przy różnych projektach muzycznych. Do tej pory wystąpił w Narodowym Forum Muzyki, zamku Topacz i Radiu Wrocław. Oprócz gry na instrumencie śpiewa. Jego największym osiągnięciem chóralnym był występ w oficjalnym chórze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ukończył również Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.


Trele na ukulele!

  • 19 grudnia 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Magdalena Gorwakompozytorka, gitarzystka i ukulelistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (na specjalności: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), a także Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (na specjalności: kompozycja i teoria muzyki). Komponuje muzykę do spektakli teatralnych, w szczególności tych, które przeznaczone są dla najmłodszych widzów. Jej utwory można było usłyszeć m.in. w Teatrze „Tęcza” w Słupsku, Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu, Teatrze Aczemu oraz Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Od wielu lat z zapałem uczy gry na gitarze i ukulele. Brała udział w pierwszej, drugiej i trzeciej edycji międzynarodowej konferencji „Nowoczesne Metody Edukacji Muzycznej”, a także w „Muzycznej Kawaleriadzie z Uśmiechem”, podczas której przygotowywała dzieci do muzyczno-teatralnego wystąpienia.


listopad 2021


Akordeon instrument, który oddycha

  • 7 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, który swoje umiejętności rozwijał w tak prestiżowych ośrodkach jak Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi swoją klasę akordeonu, zajęcia muzyczne oraz warsztaty dla dzieci.


Magiczne struny harfy

  • 21 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Wanda Jabłońska – harfistka, wokalistka, pianistka, magister muzykologii. Ukończyła studia w Instytucie Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, realizując projekty związane z ich umuzykalnianiem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Ponadto działa w ramach innych wrocławskich projektów muzycznych np. współpraca podczas tworzenia słuchowiska pt. „Ptaki nocne” w reżyserii Marzeny Sadochy. Prywatnie mama dwójki chłopców. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka w szczególności skupiająca się wokół harfy i fortepianu.


październik 2021


Witajcie w perkusyjnej bajce

  • 24 października 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Judyta Dogońska – rytmiczka, perkusistka, muzykolożka, tancerka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu w klasie fortepianu i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Rytmiki oraz Instrumentów Dętych i Perkusji. Uczęszczała do Studium Tańca i Baletu przy Operze Wrocławskiej, gdzie uczyła się tańca klasycznego, musical dance, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego i funky jazz. Ukończyła również studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Brała udział w licznych projektach muzycznych współpracując z instytucjami kultury, takimi jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Opera Wrocławska, Muzeum Pana Tadeusza. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć rytmicznych i umuzykalniających dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach muzycznych I stopnia. Od lat śpiewa we wrocławskim Zespole Wokalnym ,,RONDO”, ponadto interesuje etnicznymi instrumentami perkusyjnymi i gra brazylijską sambę batucadę.

Julianna Jurkiewicz – perkusistka i dyrygentka. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z Chórem Chłopięcym NFM i Fundacją Sound Factory. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci oraz warsztaty muzyczne dla dorosłych. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie perkusji. Brała udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą organizowanych między innymi przez Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol czy Filharmonię Narodową.