Rodzinne poranki muzyczne

Rodzinne poranki muzyczne

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

  • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

PROGRAM na sezon 2018/2019

W czerwcu 2019 zapraszamy na
#MUZEALNIAKI – DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM PANA TADEUSZA
>>więcej informacji i zapisy

MAJ 2019

  • 5 maja 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Judyta Szałamacha – małe instrumenty
    Perkusyjne przeszkadzajki

Judyta Szałamacha – pochodzi z Wrocławia – tu ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz (klasa fortepianu) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego (Wydział Rytmiki). W tej szkole od trzech lat w kształci się na Wydziale Instrumentalnym (perkusja). Odkąd ukończyła Wydział Rytmiki, pracuje w kilku placówkach przedszkolnych i żłobkowych na terenie miasta. Od 2016 roku jest nauczycielką rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia. Studiuje Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim, w wolnych chwilach uczy się grać brazylijską sambę batucadę na instrumentach perkusyjnych. Bardzo lubi taniec i śpiew. Przez osiem lat uczęszczała do Studium Tańca i Baletu Opery Wrocławskiej, a od dwóch lat udziela się w Zespole Wokalnym „Rondo”.

  • 26 maja 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Michał Kanafa i Marcin Winnicki – tenor i bas
    Najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki
  • >>kup bilet online

Michał Kanafa – od 7. roku życia kształcił się w zakresie gry na skrzypcach: w 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, a w 2012 roku Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie zdobywa wykształcenie w zakresie edukacji muzycznej oraz dyrygentury chóralnej. Śpiewa także w Zespole Wokalnym „Rondo”, istniejącym przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, pełniąc również funkcję asystenta dyrygenta zespołu.

Marcin Winnicki – kształcił się w PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Głubczycach w klasie fortepianu. Od 2015 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacji muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na specjalnościach: Prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz Edukacji muzycznej. Jest dyrygentem chóru Voicechestra oraz zespołu wokalnego Mordenten. Od 2015 roku jest śpiewakiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.

MINIONE

KWIECIEŃ 2019

  • 7 kwietnia 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Agnieszka Detko – kontrabas
    Największy, najcięższy… najpiękniejszy? Spotkanie z kontrabasem

Agnieszka Detko – kontrabasistka, studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Jako dziecko grała na skrzypcach, ale mając 15 lat porzuciła je dla kontrabasu. Od tego czasu bierze udział w licznych konkursach i międzynarodowych kursach orkiestrowych. Oprócz muzyki klasycznej interesuje się geografią, muzyką dawną i tradycyjną z różnych stron świata.

  • 28 kwietnia 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Aleksandra Dudycz i Julianna Jurkiewicz – sopran i alt
    Najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

Julianna Jurkiewicz – swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 2005 r. w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie perkusji. W tym czasie była także członkiem chóru Con brio, z którym zdobywała liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Szkołę Muzyczną I st. ukończyła z wyróżnieniem w 2012 r. W tym samym roku rozpoczęła edukację w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Grała z wieloma orkiestrami oraz zespołami kameralnymi, m. in. Orkiestrą Symfoniczną SM II, Orkiestrą Dętą SM II, Rebel Babel Ensemble , Orkiestrą Dętą Hanys Band, Wrocław Wielbi. Od 2016 r. studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie jest członkiem chóru Feichtinum AM, Studenckiego Koła Artystyczno – Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej, Zespołu Wokalnego Rondo, Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którymi koncertowała już w wielu miastach Polski i Europy.

Marzec 2019

  • 3 marca 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Melisa Bereżańska – wiolonczela
    Parę słów o wiolonczeli

Melisa Bereżańska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia na wiolonczeli. Obecnie studentka wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia umuzykalniające w żłobku i w przedszkolach. Jej pasją jest muzyka, taniec, teatr i gra na instrumentach takich jak: wiolonczela, gitara, fortepian. Interesuje się także historią oraz pedagogiką wczesnoszkolną.

LUTY 2019

  • 3 lutego 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Aleksandra Dudycz – bum bum rurki
    Bum, bum, bum na bum bum rurkach

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

  • 24 lutego 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Katarzyna Bartos – altówka

    Siostra skrzypiec – opowieść o altówce

Katarzyna Bartos – absolwentka klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, która pasją do muzyki zaraziła się w wieku 7 lat. Jej wielką miłością jest altówka – siostra skrzypiec. Asystent w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i studentka studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Certyfikowana nauczycielka Music Together® – amerykańskiej metody umuzykalniania dzieci i niemowląt.

Styczeń 2019

  • 6 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Gabriela Cybuch – flet
    Poznajmy zaczarowany flet

Gabriela Cybuch – studentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Współtwórczyni autorskiego warsztatu „Dżem Artystyczny”. Czynnie zaangażowana w wiele projektów muzycznych. Obecnie gra w elektronicznym zespole Fox in the Box i śpiewa w zespole reggae Bethel.

  • 27 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Dagna Wilk – fagot
    W zaczarowanym świecie fagotu


Dagna Wilk
– absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej o specjalności: chóralistyka. Kształciła się w Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu oraz w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Obecnie studentka V roku na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu o specjalności fagot.

GRUDZIEŃ 2018

  • 2 grudnia 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Małgorzata Mazij – saksofon
    Saksofon czyli drewniany instrument z metalu

Małgorzata Mazij – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2018 roku ukończyła studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: saksofon. Obecnie kontynuuje kształcenie w zakresie gry na saksofonie na studiach II stopnia. Jest również studentką Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych. Od 2009 roku jest członkiem Zespołu Wokalnego „Rondo”, funkcjonującego przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

LISTOPAD 2018

  • 4 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Dominik Maciążek – akordeon
    Akordeon – instrument, który oddycha

Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, które swoje umiejętności rozwijał w wielu ośrodkach: Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi klasę akordeonu, zajęcia muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz własną szkołę muzyki – Mezzo Forte Autorska Szkoła Muzyki.

  • 25 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Aleksandra Dudycz – fortepian
    Wędrówka przez klawisze – opowieść o fortepianie

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

PAŹDZIERNIK 2018

  • 7 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Judyta Szałamacha – werble i bębenki
    Pan Werbelek – skoczne rytmy na bębenku

Judyta Szałamacha – pochodzi z Wrocławia, tu ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz (klasa fortepianu) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego (Wydział Rytmiki). W tej szkole od trzech lat w kształci się na Wydziale Instrumentalnym (perkusja). Odkąd ukończyła Wydział Rytmiki, pracuje w kilku placówkach przedszkolnych i żłobkowych na terenie miasta. Od 2016 roku jest nauczycielką rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia. Studiuje Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim, w wolnych chwilach uczy się grać brazylijską sambę batucadę na instrumentach perkusyjnych. Bardzo lubi taniec i śpiew. Przez osiem lat uczęszczała do Studium Tańca i Baletu Opery Wrocławskiej, a od dwóch lat udziela się w Zespole Wokalnym „Rondo”.

  • 28 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
    Marta Kasprzyk – harfa
    Z harfą przez świat

Weronika Ładyżyńska absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie harfy. Ukończyła studia licencjackie w zakresie gry na harfie na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Bierze udział w projektach kameralnych i orkiestrowych, z powodzeniem zajmuje się również edukacją muzyczną najmłodszych.

_______________________________________________

Kontakt:

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651

_______________________________________________

#muzealniaki

Rodzinne poranki muzyczne

  • niedziele, godz. 11.00–11.40
  • przedział wiekowy: 3–7 lat
  • limit osób: 15 (maksymalnie jeden opiekun na dziecko)
  • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Tematyczne koncerty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poranki przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie Romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza.

rodzinne poranki muzyczne

Październik 2021


Witajcie w perkusyjnej bajce

  • 24 października 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Judyta Dogońska – rytmiczka, perkusistka, muzykolożka, tancerka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu w klasie fortepianu i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu na wydziale Rytmiki oraz Instrumentów Dętych i Perkusji. Uczęszczała do Studium Tańca i Baletu przy Operze Wrocławskiej, gdzie uczyła się tańca klasycznego, musical dance, tańca współczesnego, tańca charakterystycznego i funky jazz. Ukończyła również studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Brała udział w licznych projektach muzycznych współpracując z instytucjami kultury, takimi jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Opera Wrocławska, Muzeum Pana Tadeusza. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć rytmicznych i umuzykalniających dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach muzycznych I stopnia. Od lat śpiewa we wrocławskim Zespole Wokalnym ,,RONDO”, ponadto interesuje etnicznymi instrumentami perkusyjnymi i gra brazylijską sambę batucadę.

Julianna Jurkiewicz – perkusistka i dyrygentka. Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z Chórem Chłopięcym NFM i Fundacją Sound Factory. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci oraz warsztaty muzyczne dla dorosłych. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie perkusji. Brała udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą organizowanych między innymi przez Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol czy Filharmonię Narodową.

Listopad 2021


Akordeon – instrument, który oddycha

  • 7 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Dominik Maciążek wszechstronny muzyk, który swoje umiejętności rozwijał w tak prestiżowych ośrodkach jak Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi swoją klasę akordeonu, zajęcia muzyczne oraz warsztaty dla dzieci.


Magiczne struny harfy

  • 21 listopada 2021 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Wanda Jabłońska – harfistka, wokalistka, pianistka, magister muzykologii. Ukończyła studia w Instytucie Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, realizując projekty związane z ich umuzykalnianiem w przedszkolach i szkołach podstawowych. Ponadto działa w ramach innych wrocławskich projektów muzycznych np. współpraca podczas tworzenia słuchowiska pt. „Ptaki nocne” w reżyserii Marzeny Sadochy. Prywatnie mama dwójki chłopców. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka w szczególności skupiająca się wokół harfy i fortepianu.

Grudzień 2021


Duże i małe, wszystkie drewniane opowieści o flecie poprzecznym i fagocie

  • 5 grudnia 2021 (niedziela), godz.11.00

prowadzenie:
Gabriela Cybuch flecistka, muzykoterapeutka i nauczyciel śpiewu. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na specjalności muzykoterapia. Flecistka i wokalistka czynnie działająca przy licznych projektach muzycznych (m. in. zespół Fox in the Box, Francis Tuan, Bethel oraz zespół coverowy) i biorąca udział w projektach teatralnych. Współpracuje z Dolnośląskim Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, gdzie realizuje zajęcia z zakresu terapii tańcem i muzykoterapii. Pracuje we Wrocławskiej Szkole Śpiewu, gdzie prowadzi zajęcia wokalne dla dorosłych i dzieci.

Karol Kuś – fagocista, uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Gra w orkiestrze i różnych projektach muzycznych. Do tej pory wystąpił z orkiestrami w Narodowym Forum Muzyki, zamku Topacz i Radiu Wrocław. Oprócz gry na instrumencie śpiewa. Jego największym osiągnięciem chóralnym był śpiew w oficjalnym chórze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Poza muzyką ukończył AWF we Wrocławiu.