Rodzinne poranki muzyczne

Rodzinne poranki muzyczne

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

 • wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

PROGRAM na sezon 2018/2019

W czerwcu 2019 zapraszamy na
#MUZEALNIAKI – DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM PANA TADEUSZA
>>więcej informacji i zapisy

MAJ 2019

 • 5 maja 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Judyta Szałamacha – małe instrumenty
  Perkusyjne przeszkadzajki

Judyta Szałamacha – pochodzi z Wrocławia – tu ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz (klasa fortepianu) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego (Wydział Rytmiki). W tej szkole od trzech lat w kształci się na Wydziale Instrumentalnym (perkusja). Odkąd ukończyła Wydział Rytmiki, pracuje w kilku placówkach przedszkolnych i żłobkowych na terenie miasta. Od 2016 roku jest nauczycielką rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia. Studiuje Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim, w wolnych chwilach uczy się grać brazylijską sambę batucadę na instrumentach perkusyjnych. Bardzo lubi taniec i śpiew. Przez osiem lat uczęszczała do Studium Tańca i Baletu Opery Wrocławskiej, a od dwóch lat udziela się w Zespole Wokalnym „Rondo”.

 • 26 maja 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Michał Kanafa i Marcin Winnicki – tenor i bas
  Najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki
 • >>kup bilet online

Michał Kanafa – od 7. roku życia kształcił się w zakresie gry na skrzypcach: w 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, a w 2012 roku Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie zdobywa wykształcenie w zakresie edukacji muzycznej oraz dyrygentury chóralnej. Śpiewa także w Zespole Wokalnym „Rondo”, istniejącym przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, pełniąc również funkcję asystenta dyrygenta zespołu.

Marcin Winnicki – kształcił się w PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Głubczycach w klasie fortepianu. Od 2015 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacji muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na specjalnościach: Prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz Edukacji muzycznej. Jest dyrygentem chóru Voicechestra oraz zespołu wokalnego Mordenten. Od 2015 roku jest śpiewakiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego.

MINIONE

KWIECIEŃ 2019

 • 7 kwietnia 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Agnieszka Detko – kontrabas
  Największy, najcięższy… najpiękniejszy? Spotkanie z kontrabasem

Agnieszka Detko – kontrabasistka, studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Jako dziecko grała na skrzypcach, ale mając 15 lat porzuciła je dla kontrabasu. Od tego czasu bierze udział w licznych konkursach i międzynarodowych kursach orkiestrowych. Oprócz muzyki klasycznej interesuje się geografią, muzyką dawną i tradycyjną z różnych stron świata.

 • 28 kwietnia 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Aleksandra Dudycz i Julianna Jurkiewicz – sopran i alt
  Najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

Julianna Jurkiewicz – swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 2005 r. w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie perkusji. W tym czasie była także członkiem chóru Con brio, z którym zdobywała liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Szkołę Muzyczną I st. ukończyła z wyróżnieniem w 2012 r. W tym samym roku rozpoczęła edukację w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Grała z wieloma orkiestrami oraz zespołami kameralnymi, m. in. Orkiestrą Symfoniczną SM II, Orkiestrą Dętą SM II, Rebel Babel Ensemble , Orkiestrą Dętą Hanys Band, Wrocław Wielbi. Od 2016 r. studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie jest członkiem chóru Feichtinum AM, Studenckiego Koła Artystyczno – Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej, Zespołu Wokalnego Rondo, Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którymi koncertowała już w wielu miastach Polski i Europy.

Marzec 2019

 • 3 marca 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Melisa Bereżańska – wiolonczela
  Parę słów o wiolonczeli

Melisa Bereżańska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia na wiolonczeli. Obecnie studentka wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia umuzykalniające w żłobku i w przedszkolach. Jej pasją jest muzyka, taniec, teatr i gra na instrumentach takich jak: wiolonczela, gitara, fortepian. Interesuje się także historią oraz pedagogiką wczesnoszkolną.

LUTY 2019

 • 3 lutego 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Aleksandra Dudycz – bum bum rurki
  Bum, bum, bum na bum bum rurkach

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

 • 24 lutego 2019 (niedziela), 11.00–12.00
  Katarzyna Bartos – altówka

  Siostra skrzypiec – opowieść o altówce

Katarzyna Bartos – absolwentka klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, która pasją do muzyki zaraziła się w wieku 7 lat. Jej wielką miłością jest altówka – siostra skrzypiec. Asystent w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i studentka studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Certyfikowana nauczycielka Music Together® – amerykańskiej metody umuzykalniania dzieci i niemowląt.

Styczeń 2019

 • 6 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Gabriela Cybuch – flet
  Poznajmy zaczarowany flet

Gabriela Cybuch – studentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Współtwórczyni autorskiego warsztatu „Dżem Artystyczny”. Czynnie zaangażowana w wiele projektów muzycznych. Obecnie gra w elektronicznym zespole Fox in the Box i śpiewa w zespole reggae Bethel.

 • 27 stycznia 2019 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Dagna Wilk – fagot
  W zaczarowanym świecie fagotu


Dagna Wilk
– absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej o specjalności: chóralistyka. Kształciła się w Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu oraz w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Obecnie studentka V roku na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu o specjalności fagot.

GRUDZIEŃ 2018

 • 2 grudnia 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Małgorzata Mazij – saksofon
  Saksofon czyli drewniany instrument z metalu

Małgorzata Mazij – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2018 roku ukończyła studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym, specjalność: saksofon. Obecnie kontynuuje kształcenie w zakresie gry na saksofonie na studiach II stopnia. Jest również studentką Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: Edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych. Od 2009 roku jest członkiem Zespołu Wokalnego „Rondo”, funkcjonującego przy Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.

LISTOPAD 2018

 • 4 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Dominik Maciążek – akordeon
  Akordeon – instrument, który oddycha

Dominik Maciążek – wszechstronny muzyk, które swoje umiejętności rozwijał w wielu ośrodkach: Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu, Italian Accordion Academy w Urbino, Hochschule für Musik w Detmold oraz w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ważną część jego działalności stanowi edukacja. Prowadzi klasę akordeonu, zajęcia muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz własną szkołę muzyki – Mezzo Forte Autorska Szkoła Muzyki.

 • 25 listopada 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Aleksandra Dudycz – fortepian
  Wędrówka przez klawisze – opowieść o fortepianie

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

PAŹDZIERNIK 2018

 • 7 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Judyta Szałamacha – werble i bębenki
  Pan Werbelek – skoczne rytmy na bębenku

Judyta Szałamacha – pochodzi z Wrocławia, tu ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz (klasa fortepianu) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego (Wydział Rytmiki). W tej szkole od trzech lat w kształci się na Wydziale Instrumentalnym (perkusja). Odkąd ukończyła Wydział Rytmiki, pracuje w kilku placówkach przedszkolnych i żłobkowych na terenie miasta. Od 2016 roku jest nauczycielką rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia. Studiuje Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim, w wolnych chwilach uczy się grać brazylijską sambę batucadę na instrumentach perkusyjnych. Bardzo lubi taniec i śpiew. Przez osiem lat uczęszczała do Studium Tańca i Baletu Opery Wrocławskiej, a od dwóch lat udziela się w Zespole Wokalnym „Rondo”.

 • 28 października 2018 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  Marta Kasprzyk – harfa
  Z harfą przez świat

Weronika Ładyżyńska absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie harfy. Ukończyła studia licencjackie w zakresie gry na harfie na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Bierze udział w projektach kameralnych i orkiestrowych, z powodzeniem zajmuje się również edukacją muzyczną najmłodszych.

_______________________________________________

Kontakt:

Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. 71 75 50 651

_______________________________________________

#muzealniaki